GP Portugalska

10. květen 2012 | 15.35 |
›

O uplynulém víkendu se na portugalském okruhu Estoril konalo další kolo Mistrovství světa silničních motocyklů. V kategorii Moto3 se do první řady postavili Sandro Cortese z Německa, Maverick Viňales ze Španělska a domácí Miguel Oliveira. Český závodník Jakub Kornfeil startoval z 11. místa. Jasper Iwema jedoucí za český tým FGR byl na roštu na 28. místě.

Musím říct, že jak jsem si před sezónou myslela, že letos to bude v téhle kategorii nic moc, tak jsem se mýlila. Zase to začíná být moje nej kategorie. O první místo si to pěkně rozdávala skupinka, ze které se nakonec vykrystalizovala dvojice Sandro Cortese a Maverick Viňales. V poslendním kole závodu se jezdcům do cesty připletli závodníci o kolo zpět. Vytěžil z toho Sandro Cortese, který tak k mé radosti vyhrál. Maverick Viňales se musel spokojit s druhým místem, ale moc nadšeně nevypadal. O třetí místo si to rozdali Luis Salom a Zulfahmi Khairuddin, úspěšnější byl nakonec španělský závodník Salom. Zulfahmi Khairuddin se ale i tím čtvrtým místem stal nejlepším malajským závodníkem v historii. Smůlu měl domácí Oliveira, který musel kvůli poruše motocyklu odstoupit.

Jakub Kornfeil bojoval ve skupince o první desítku, a nakonec vybojoval právě to 10. místo. Jasper Iwema pro pád závod nedokončil.

Finský závodník Niklas Ajo se závodu neúčastnil, jak už jsem o tom v minulém článku informovala. Místo něj jel Joan Olivé, který bohužel skončil 16., tedy na první nebodované příčce.

V celkovém pořadí vede Sandro Cortese s 57 body, druhý je Maverick Viňales, který má 55 bodů. Třetí je pak Luis Salom s 49 body.

Další závod se jede 20. května ve francouzském Le Mans.