GP Itálie

9. květen 2012 | 14.17 |
›

Na italském okruhu Monza pokračoval závod MS Superbiků. Nestartoval zraněný Brett McCormick z české stáje Effenbert Liberty, jehož zdravotní stav se však lepší. Místo něj nejel žádný náhradník. Za vážně zraněného Joana Lascorze startoval v továrním týmu Kawasaki španělský závodník, který je momentálně bez místa, Sergio Gadea.
Sobotní superpole se opět jela na mokru, takže byla rozdělená pouze na dvě části. Z první řady startovali Sylvain Guintoli z českého týmu Effenbert Liberty, Tom Sykes, Marco Melandri a Carlos Checa. Jakub Smrž startoval ze 7. místa, tedy z druhé řady.

V prvním závodě jezdci odjeli pouze pár kol, když na okruhu zavlála červená vlajka, protože začalo pršet. Pršelo víc a víc, ale připravoval se restart závodu. No nakonec vedení rozhodlo o zrušení.

Druhý závod jsem nesledovala, ale podle některých to byla fraška. Závod byl původně vypsaný na 18 kol. Jenže jezdci protestovali, že nebudou startovat. Za vším snad mělo být to, že si jezdci stěžovali na špatnou kvalitu pneumatik Pirelli. Takže závod se posunul a bylo vyhlášeno, že se pojede na 17 kol. Jenomže na startu ještě před samotným odstartováním do závodu měli defekt Sylvain Guintoli, který startoval z pole position, a Michel Fabrizio, takže nemohli odstartovat. Také nestartovali Sergio Gadea a Mark Aitchison, proč, to nevím, ale oba měli pád, tak doufám, že jsou v pořádku. Sergio měl pád v prvním závodě těsně před tím, že zavlála červená vlajka. Mark Aitchison spadl při zahřívacím kole prvního závodu.
No takže nakonec se s několikaminutovým zpožděním přeci jen odstartovalo. Jenomže začalo pršet. Závod tak po osmi odjetých kolech ukončili s tím, že se rozdávali půl body. Vyhrál tak Tom Sykes. Ach jo, zase vyhrál, když se něco dělo. První vítězství bylo loni v lijáku na Nürburgringu a teď zas začalo pršet a závod nebyl odjet celý. Kdy já se dočkám toho, že Tom vyhraje v regulérním závodě a na suché trati....Druhý byl Leon Haslam a třetí Eugene Laverty. Jakub Smrž skončil, po výletu mimo trať, na devátém místě. Jak už jsem napsala, jeho kolega McCormick ze zdravotních důvodů nestartoval, Sylvain zas nemohl startovat kvůli pneumatikám, no a Maxime Berger byl 13.

Celkové pořadí vede Max Biaggi, který má 97,5 bodu. Druhý je Carlos Checa, který má 95,5 bodu a třetí je Tom Sykes, který má 91,5 bodu. Sylvain Guintoli je 7. (66 b.), Jakub Smrž 9. (42,5 b.), Maxime Berger 11. (26,5 b.).

Další závod se jede už tento víkend na britském okruhu Donington Park jako Velká cena Evropy.