GP Itálie

9. květen 2012 | 13.58 |
›

Mistrovství světa Supersportů pokračovalo o víkendu na italském okruhu Monza. Z první řady startovali Sam Lowes, Kenan Sofuoğlu, Sheridan Morais a Fabien Foret z českého týmu Intermoto Step. Jeho týmový kolega Romain Lanusse startoval ze 17. místa. Za český tým Prorace tentokrát startoval italský závodník Ilario Dionisi, který se kvalifikoval jako 20. A za další český tým SMS Racing startoval opět Valentin Debise, který byl na startovním roštu na 29. místě. Startovalo 35 závodníků, když ten 36., Oleg Pozdneev z Ruska, se do závodu nekvalifikoval.

Závod se jel na 16 kol a také na mokré dráze. Do vedení se dostal Sam Lowes, který skoro celý závod odvodil. Dostal se však za něj jeho týmový kolega Jules Cluzel. Poslední kolo bylo ve znamení několika předjížděcích manévrů a výměn pozic mezi těma dvěma. Z vítězství se nakonec radoval Jules Cluzel. K prvnímu vítězství v supersportech mu stačil pouhý čtvrtý závod. Druhý skončil Sam Lowes a třetí Kenan Sofuoğlu. Pro mě osobně to bylo ideální pódium. Ani jsem však nezaregistrovala, že Kenan při nájezdu na start na začátku závodu, upadl. No ale startoval normálně ze svého místa, z první řady, takže to asi nebylo nic vážného.
Hned po startu, po pár zatáčkách, bohužel upadl z prvního místa Broc Parkes. Sice to zvedl a pokračoval, nakonec však stejně musel zajet do boxů.
''Českým závodníkům'' se tentokrát moc nedařilo. Fabien Foret skončil 12., Romain Lanusse kolo před cílem zajel do boxů, Ilario Dionisi zajel do boxů 10 kol před cílem a Valentin Debise skončil 23.

Překvapilo mě čtvrté místo maďarského závodníka Imre Tótha, jsou to něj první body v sezóně.

V celkovém pořadí šampionátu vede Kenan Sofuoğlu (61 b.) před Samem Lowesem (51 b.) a Fabienem Foretem (49 b.). Romain Lanusse je 21. s osmi body. V pořadí figurují i Lorenzo Lanzi (8. místo, 25 b.) a Lukáš Pešek (25. místo, 6 b.).

Další závod se jede už tento víkend na britském okruhu Donington Park, jako Velká cena Evropy.