GP Itálie

9. květen 2012 | 13.38 |

Na italském okruhu Monza pokračoval o víkendu seriál Superbikových závodů, jehož součástí byly i závody Superstocků 600 a 1000.

Závod superstocků 600 se měl konat v sobotu odpoledne po všech kvalifikacích. Konec konců jako vždy. Jenomže kvůli deštivému počasí byl přesunut až na nedělní odpoledne. Z první řady startovali domácí Riccardo Russo, Luca Vitali, Nicola Morrentino jr. a Nacho Calero Pérez ze Španělska. Závod byl vyhlášen jako suchý, jenomže začalo pršet, takže byl start o několik minut posunut a závod vyhlášen jako mokrý, a navíc byl zkrácen na 6 kol.
Z vítězství se nakonec radoval poleman Russo, druhý skončil Gauthier Duwelz a třetí byl Bastien Chesaux. Slovenský závodník Tomáš Krajčí do závodu nezasáhl, ale já bohužel nevím, proč.
V celkovém pořadí vede Riccardo Russo (61 b.) před Michaelem van der Markem (54 b.) a Nacho Calero Pérezem (50 b.). Tomáš Krajčí uzavírá tabulku s jedním bodem.

Závodní neděli ovšem otevřel závod superstock 1000. A ačkoliv trať po ranním dešti osychala, závod byl vyhlášen jako mokrý. V první řadě stáli Sylvain Barrier, Lorenzo Savadori, Lorenzo Baroni a Eddi La Marra. Do závodu zasáhli i jeden Čech a Slovák. Za Slovensko se objevil, jako tradičně, Tomáš Svitok, který startoval ze 17. místa. Českou republiku reprezenoval Ondra Ježek, který jel na stroji Ducati týmu SK Energy Racing Team, tedy jako Svitokův týmový kolega. A samozřejmě také jako týmový kolega Marca Bussolottiho. Ondra se rozešel se svým supersportovým týmem SMS Racing, jak jsem vás již informovala, takže hledal místo někde jinde. A našel ho v nižší kubatuře, kterou ovšem dobře zná.
Závod vypsaný na 11 kol vyhrál domácí Lorenzo Savadori, druhý skončil k mému překvapení Christoffer Bergman ze Švédska (ale jsem ráda, konečně zas nějaký Seveřan) a třetí byl opět domácí Eddi La Marra. Ondra Ježek bohužel po jednom kole zajel do boxů a závod tak nedokončil. Tomáš Svitok dojel 12. Závodníkům ale dělala starosti zatáčka číslo 8, hned čtyři v ní spadli a jeden se dostal mimo trať. Bohužel mezi těmi, kteří tam spadli, byli i moji dva oblíbenci. Jedním z nich byl poleman Sylvain Barrier a tím druhým Loris Baz. Oba by ale měli být v pořádku.
Do vedení v šampionátu se tak dostal Lorenzo Savadori (53 b.). Druhý je Sylvain Barrier (50 b.), třetí pak Eddi La Marra (48 b.). Tomáš Svitok je na 14. místě s jedenácti body.

Oba dva šampionáty mají teď měsíc pauzu. Jejich další závody se uskuteční až na okruhu v Misanu, o víkendu od 8. do 10. června.