VC Bahrajnu 2012

23. duben 2012 | 15.39 |

Všichni se těšili, i když nevím, jestli slovo těšili je ten správný výraz, že se během GP Bahrajnu F1 něco stane, že tam snad vtrhnou demonstranti nebo co, ale nic vážného se nestalo. Místo toho jsme viděli krásný závod.

První dvě řady si zabrali jezdci Red Bullu a McLarenu. V první řadě totiž stáli Sebastian Vettel a Lewis Hamilton, ve druhé Mark Webber a Jenson Button. Pěkný výkon předvedl Daniel Ricciardo s vozem Toro Rosso, který se kvalifikoval 6. A také se nám objevily penalizace. Pastor Maldonado vyměňoval převodovku, takže místo startu z místa 17. startoval 21. Michael Schumacher se špatně kvalifikoval a tak taky nakonec měnil i převodovku, takže startoval z 22. místa.

Po startu šel do čela Sebastian Vettel, po krásném startu se na druhé místo dostal Romain Grosjean a poté na třetí jeho týmový kolega Kimi Räikkönen. Kimi se však přes Romaina dostal a začal stíhat Seba. Užuž to vypadlo, že Kimi vyhraje, musím se přiznat, že jsem z toho měla docela nervy, strašně jsem to Kimimu přála, ale musím uznat, že druhé místo je taky fajn. Neskutečně mě potěšilo třetí místo Romaina Grosjeana. Bylo krásné při vyhlášení koukat na finskou a francouzkou vlajku. Pak nás to najednou napadlo. Začala jsem se ségrou diskutovat, kdy vlastně naposledy stál Francouz na stupních vítězů. Nevěděly jsme. Mě to nedalo a musela jsem si to dohledat. Hledání to bylo delší, nakonec jsem se však dobrala zdárného konce. Takže naposledy stál francouzský pilot na stupních vítězů při GP Belgie v roce 1998. Byl to Jean Alesi a tenkrát dojel na 3. místě. Takže Francie na pódiové umístění ve formuli jedna čekala skoro 14 let.

Za zmínku stojí pěkný závod Paula di Resty, který nakonec skončil 6., i to, že obě Ferrari bodovala, i když pouze 7. Alonso a 9. Massa. Závod se moc nepovedl McLarenu. No moc, spíš vůbec. Lewisi Hamiltonovi to zkazili při zastávkách v boxech, takže dokončil až 8. Jenson Button měl zas nějaké problémy a čtyři kola před koncem musel zajet do boxů. Ještě samozřejmě nesmím vynechat, jak dopadl ''můj'' tým Sauber. Bohužel, tentokrát tým jede z Bahrajnu bez bodů. Sergio Pérez byl 11. (stejně jako minule v Číně) a Kamui Kobayashi byl 13. Ale zas nemůžu chtít všechno. Můj druhý oblíbený tým Lotus měl oba jezdce na pódiu, takže u mě vládla po závodě spokojenost. Zklamal mě ale Daniel Ricciardo, myslela jsem si, že když má tak pěknou startovní pozici, že z toho nějaké body udělá.

Takže to shrňmě. Vyhrál Sebastian Vettel, takže máme ve čtyřech závodech čtyři různé vítěze. Na druhém místě byl Kimi Räikkönen a třetí Romain Grosjean. Dále byli klasifikováni 4. Mark Webber, 5. Nico Rosberg, 6. Paul di Resta, 7. Fernando Alonso, 8. Lewis Hamilton, 9. Felipe Massa a 10. Michael Schumacher. Mimo body skončili 11. Sergio Pérez, 12. Nico Hülkenberg, 13. Kamui Kobayashi, 14. Jean-Eric Vergne, 15. Daniel Ricciardo, 16. Vitaly Petrov, 17. Heikki Kovalainen, 18. byl klasifikován Jenson Button, i když šachovnicovou vlajku neviděl, 19. Timo Glock, 20. Pedro de la Rosa a 21. Narain Karthikeyan. Nedokončili Charles Pic a oba jezdci Williamsu, tedy Pastor Maldonado a Bruno Senna.

V celkovém pořadí máme opět jiného závodníka v čele. Vítězství v závodě totiž vyneslo Sebastiana Vettela i do čela celkové klasifikace.

Další závod se jede až za 3 týdny, 13. května 2012 ve Španělsku, poblíž města Barcelona. Mezitím nás však od 1. do 3. května čekají testy v Mugellu.