GP Nizozemska

23. duben 2012 | 14.14 |
› 

Do závodu supersportů ve Velké ceně Nizozemska na okruhu v Assenu odstartovali z první řady Sam Lowes, Broc Parkes, Jules Cluzel a Kenan Sofuoğlu. V poli bylo několik výměn, které se bohužel týkaly dvou českých týmů. V týmu SMS Racing tentokrát jel Valentin Debise z Francie, který startoval z 11. místa. K výměně jezdců došlo bohužel i u týmu Prorace, kde místo Lukáše Peška startoval zkušený italský závodník Lorenzo Lanzi, startoval však až z 21. pozice. Pro pořádek ještě doplním startovní pozice jezdců třetího českého týmu, tedy týmu Intermoto Step. Fabien Foret byl 5. a Romain Lanusse 18. Ruští jezdci Blokhin a Pozdneev se do závodu vůbec nekvalifikovali.

Závod se jel na mokré trati a za deště. Já ho neviděla celý, protože se to křížilo se závodem F1, kterému jsem dala přednost. Přesto nechápu, jak se stalo to, co se stalo. Pravda, kvůli mokré trati spousta jezdců popadala a hodně jich také mělo nějaké technické problémy, ale stejně. Takže k těm vypadlým, hned v zahřívacím kole spadl Jed Metcher. Pak také kvůli pádu nedokončili Day, poleman Lowes (ten dokonce spadl hned dvakrát, u něj mě to ale zvlášť mrzí, protože ten první pád byl z celkem pohodlného vedení), Scholtz, Németh, Iannuzzo a Lombardi. Další, kteří nedokončili, prostě zajeli do boxů, nevím proč, pravděpodobně měli nějaké technické problémy. Byli to Roccoli, Foret (ano, bohužel také), Polzer, Quarmby, Jessopp, Menghi a také Debise. Takže ''úmrtnost'' , jak se tak někdy říká, byla značně vysoká. Přesto jsem nechápala, když jsem přepla na závod SS a viděla, že do čela se dostal Lorenzo Lanzi na supersportové motorce Honda, na které seděl poprvé a navíc závodník jedoucí v českém týmu Prorace. Lorenzo závod s přehledem vyhrál. Nechápala jsem a zároveň mi to udělalo velkou radost. Vždycky patřil k jezdcům, kterým jsem fandila, navíc na stroji českýho týmu, to potěší úplně nejvíc. Jasně, určitě mu pomohly deštivé podmínky, ale na to se nikdo za pár let nebude ptát. Na druhou stranu je mi trošku líto Lukáše Peška, mohl na tom stroji vyhrát on (já si totiž stále myslím, že na to má).....Na druhém místě v závodě skončil Kenan Sofuoğlu a třetí byl Vladimir Leonov z Ruska, pro mě také velké překvapení. On teda podává dobré výkony od začátku sezóny, ale že by to dotáhl až na pódium, to jsem nečekala.

Takže bohužel tentokrát se závodu neúčastnil žádný český jezdec, pouze tři české týmy. Tým Prorace s Lorenzem Lanzim vyhrál, Valentin Debise za tým SMS nedokončil, jak jsem již psala. A jak jsem také psala, tak nedokončil ani Fabien Foret z týmu Intermoto. Jeho týmový kolega Romain Lanusse skončil 11., takže aspoň něco. Závod dokončilo 16 jezdců a to ještě poslední čtyři byli o kolo zpátky.

V celkovém pořadí jsou na čele dva, Fabien Foret i Kenan Sofuoğlu mají totiž stejný počet bodů. Další závod se jede 6. května v italské Monze.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře