GP Kataru

10. duben 2012 | 11.04 |
› 

Sezóna MotoGP už definitivně začala. Do nočního závodu pod umělým osvětlením na katarském okruhu Losail startoval z pole positon Španěl Jorge Lorenzo, kterého v první řadě doplnili Casey Stoner a Cal Crutchlow. Do druhé řady se postavili Ben Spies, Nicky Hayden a Andrea Dovizioso. Český závodník Karel Abraham startoval z 10. pozice.

Ačkoliv jsem se bála, že závod bude nuda tak, jak tomu poslední dobou bývalo, mýlila jsem se. Tentokrát to byl opravdu dobrý závod. Ze začátku to vypadalo na suverenitu Stonera, ale k němu se dotáhli Lorenzo a Pedrosa a začala docela zajímavá bitva. Tu pár kol před koncem rozhodl ve svůj prospěch Jorge Lorenzo. Na druhém místě skončil jeho krajan Dani Pedrosa a Casey Stoner se musel spokojit s místem třetím.

O čtvrté a páté místo svedli boj týmový kolegové z Tech 3 Crutchlow a Dovizioso a Cal Crutchlow byl nakonec ten úspěšnější. Musím Cala pochválit, předvedl moc pěkný závod, jako Andrea Dovizioso taky, ale já víc fandím Calovi, takže je jasný, že víc pochválím právě jeho. A jak už jsem psala, když jsem sem dávala svých Nej deset závodníků, já myslím, že Cal to letos aspoň jednou dotáhne na pódium.

O šesté místo se taky velice zarytě bojovalo. Dlouho na tomto místě jezdil nováček v MotoGP a loňský mistr světa Moto2 Stefan Bradl. Jenže jezdci za ním ho stáhli a tak se bojovalo ve skupině, která kromě Bradla obsahovala Nicky Haydena, Álvara Bautistu, Héctora Barberu a Valentina Rossiho. Ten se však po kontaktu s Barberou dostal mimo trať, takže na skupinku před sebou už ztrácel. To šesté místo nakonec vybojoval Hayden, sedmý byl Bautista, osmý Bradl a devátý Barberá, která byl na šestém místě, jenže udělal chybku a propadl se až na konec skupinky. Desátý pak skončil Rossi. Ben Spies byl na 11. místě a byl tedy nejhorší z prototypových motocyklů, nebo jak bych to řekla. Nechybělo mnoho a Colin Edwards na motocyklu tzv. CRT by ho předjel. Ben prý prostě neměl svůj den a navíc měl nějaké problémy s motocyklem. Jak už jsem tedy napsala, tak nejlepší stroj CRT dovezl do cíle na 12. místě Colin Edwards. Třináctý byl Randy de Puniet, čtrnáctý Yonny Hernández a patnáctý Aleix Espargaró.

Karel Abraham bohužel cíl závodu neviděl. Musel odstoupit kvůli poruše na přední brzdě. To je škoda, mohl si přivézt pár bodíků.

Samozřejmě, že celkové pořadí mistrovstí světa vede Lorenzo před Pedrosou a Stonerem.

Příští závod se koná 29. dubna v španělském Jerezu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář