GP Kataru

10. duben 2012 | 10.47 |
› 

Do prvního závodu Moto2 v této sezóně si pole position vyjel Thomas Lüthi ze Švýcarska. V první řadě s ním stáli Marc Márquez ze Španělska a Ital Andrea Iannone. Bohužel žádný český jezdec v této kubatuře nefiguruje.

Závod to byl opravdu skvělý. O vítězství se bojovalo až do konce. O první místo bojovala skupinka asi o šesti závodnících, která se časem roztrhala a zůstala z ní čtveřice Marc Márquez, Pol Espargaró, Andrea Iannone a Esteve Rabat. Thomas Lüthi v ní také nějakou dobu byl, jenže po chybce a vyjetí mimo se propadl zhruba na 7. místo. Postupně ale bojoval, aby se dostal zpátky dopředu, no už to nestihl. Ačkoliv se o první místo přetahovali hlavně Márquez a Espargaró a chvilku vedl i Rabat, tak v posledním kole šel do vedení Iannone. Vypadalo to, že mu to už vyjde, ale na cílové rovince se z větrného pytle vyřítil Márquez a Iannoneho porazil o 61 tísicin sekundy. Klobouk dolů před tímhletím klukem. On je vážně neuvěřitelný. Po těch všech zdravotních problémech, které vlastně už od loňského Sepangu měl a vůbec nemohl testovat, testoval až někdy v únoru, a on vyhrál. Vážně smekám.
Na třetím místě nakonec skončil Pol Espargaró, čtvrtý byl jeho týmový kolega Esteve Rabat, pátý skončil Thomas Lüthi, šestý Scott Redding, sedmý Mike di Meglio, osmý Simone Corsi, devátý Bradley Smith a desítku nejlepších uzvařel Mika Kallio. Na bodech ještě dokončili jedenáctý Krummenacher, dvanáctý Zarco, třináctý Elías, čtrnáctý Nakagami a patnáctý Simón.

Ještě zmíním britského závodníka Gina Reu. Sice už s ČR nemá nic společného, ale spousta českých fanoušků ho stále bere tak trochu za ''svého''. Ginovi se při jeho premiéře v Moto2 moc nedařilo, protože skončil na 26. místě.

V celkovém pořadí samozřejmě vede Márquez před Iannonem a Espargarem. Další závod se jede 29. dubna ve španělském Jerezu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář