TOP 10 mých oblíbených jezdců MotoGP pro rok 2012

6. duben 2012 | 21.13 |
› 

Stejně, jako jsem to udělala u F1, tak přidávám svoji desítku nejoblíbenějších jezdců v MotoGP. Myslím si, že tahle desítka se v průběhu sezóny (narozdíl od té formulové) moc měnit nebude.

10. Michele Pirro
michele_pirro

Michelemu vlastně fandím už od doby, co jezdil v supersportech. Navíc bylo super vidět ho v Brně roku 2010 na vlastní oči. Jako ne že bych ho osobně potkala někde v paddocku, to bohužel ne, ale viděla jsem ho na trati. A to je taky super pocit. Bohužel nám tady tenkrát spadl a dost nepříjemně se zranil. V MotoGP je letos nováček, loni jezdil v Moto2. Letos teda MotoGP v týmu Fausta Gresiniho na stroji tzv. CRT. Uvidíme, jak se bude dařit, věřím v pár bodíků.

9. Randy de Puniet
randy_de_puniet

Tohle fanouškovství trvá už tolik let, že ani nevím, kdy to začalo a jak to začalo. Pravděpodobně ale ještě v době, když byl Randy v 250 ccm. Letos teda pojede motocykl CRT u Aspara a zatím (dle testů) to vypadá, že by mohl být z těch, kteří pojedou motocykly CRT, nejrychlejší. To by bylo fajn, hlavně, ať tolik nepadá. 

8. Cal Crutchlow
cal_crutchlow

Musím se přiznat, že když se Cal poprvé objevil v supersportech, moc ráda jsem ho neměla. Časem jsem si ho ale oblíbila, no a vidíte, letos už ho mám v TOP 10. Podle předsezónních testů to vypadá, že by Cal mohl oproti loňsku (kdy byl v MotoGP nováček) zrychlit a pravidelně bojovat třeba i o pátá místa. Bylo by krásné, kdyby se mu povedlo i pódium. Já vím, možná jsem moc velká optimistka, ale já věřím, že to v nějakém závodě vyjde.

7. Nicky Hayden
nicky_hayden

Nickymu už taky fandím docela hodně let. Už když bojoval o titul mistra světa v roce 2006 (a nakonec ho vyhrál) jsem mu fandila a moc mu ten titul přála. Od té doby se nic nezměnilo, stále patří k těm mým nej. Takže doufám, že letos to bude s Ducati lepší než loni.

6. Aleix Espargaró
aleix_espargaró

Aleix se po pauze opět vrací do MotoGP. Letos bude hájit barvy Asparova týmu Power Electronics a bude tak týmovým kolegou Randyho. Uvidíme, jak se s motorkou i týmem sžije, já doufám, že co nejlépe. Bodovat bude asi zřídkakdy, ale nikdy neříkej nikdy. Moc bych mu nějaký ten bodík přála.

5. Álvaro Bautista
álvaro_bautista

blbne.cz/img/43865.jpg">

Álvarovi taky fandím už hodně dlouho. Vlastně už od doby, kdy jezdil v 125 ccm. Toto letí. Álvaro po odchodu Suzuki změnil barvy a letos pojede u Fausta Gresiniho jako týmový kolega Michele Pirra. Rozdíl mezi ním a Michelem je, že Michele pojede motocykl CRT, kdežto Álvaro pojede klasický stroj Honda, snad i s nějakou tou tovární podporou. 

4. Héctor Barberá
héctor_barberá

I Héctor patří k těm, kterým fandím mnoho let a asi nikdy fandit nepřestanu. Letos je jediným jezdcem v týmu Pramac Ducati, tak doufám, že bude dobře hájit barvy této stáje. Před sezónou prohlásil, že chce být nejlepším jezdcem na Ducati, tak by bylo fajn, kdyby se mu to i splnilo. No ale bude muset hodně zabrat, aby Nickyho Haydena i Valentina Rossiho porazil. Kdo ale říká, že se to nemůže stát?

3. Karel Abraham
karel_abraham

Pro českého jezdce je to v mém žebříčku 3. místo. Všechny české jezdce podporuju bez rozdílu, ale vždycky jsem si tak nějak myslela, že Abája to dotáhne daleko. No, vypadá to, že jsem se se svýma doměnkama nemýlila. Nevěřím řečem, že Abája je tam z protekce. A i kdyby byl, tak co. Je rychlý? Je. Má na to bojovat s nejlepšíma? Má. Pro mě bude vždy jeden z nejlepších českých závodníků, ať si říká, kdo chce, co chce.

2. Jorge Lorenzo
jorge_lorenzo

Jorgemu už taky fandím dost dlouho. Pamatuju si, jak ho mělo málo lidí rádo, protože se o něm říkalo, že je tak trochu namyšlený a myslí si, jaká je to hvězda. Bylo to zéjmena v době, kdy dominoval ve 250 ccm. Ano, přiznávám, i na mě tak občas působil. Nyní mám pocit, že už takový není. Nevím, čím to je, jestli věkem nebo prostě pochopil, že v životě (nejen v závodech) jsou výhry i prohry. Prostě na mě působí už nějakou tu dobu jinak než dřív. Ale člověk těžko hodnotí jiné, když je nezná. Takže pro mě prostě oblíbený závodník a basta.

1. Ben Spies
ben_spies

Moc bych si přála, aby se Ben letos zapojil do bojů o titul mistra světa. Přesně si pamatuju, kdy jsem mu začala fandit, a z hrůzou jsem zjisitla, že už to je taky pár let. Všechno začalo, když jsem se začala o motorsport zajímat víc a hledala různý stránky o tom, nejen české, ale i zahraniční. No a tak jsem poprvé narazila na jeho jméno. Bylo to v souvislosti se závodní sérií AMA, čili americký šampionát superbiků. Ben tam byl dost dobrý a já si říkala, že by bylo fajn, kdyby se dostal do světového závodění. No a on se dostal. Když vstupoval do SBK, tak už to byl můj nejoblíbenější jezdec. Letos už to bude jeho třetí sezóna v MotoGP a pro mě je Ben prostě jasná jednička.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář