GP Itálie

2. duben 2012 | 13.15 |
›

Na tento závod supersportů v italské Imole se bude ještě dlouho vzpomínat. Teda já určitě. Troufám si už teď tvrdit, že to je jeden z nejpovedenějších závodů v tomto roce. Já vím, odjeli se teprve dva závody a v SS je to vždy těsný a je tam hodně bitev atd., ale prostě bylo to super.

První řada startovního roštu vypadala takto: 1. Sam Lowes z Velké Británie, 2. Sheridan Morais z Jihoafrické republiky, 3. Kenan Sofuoğlu z Turecka a 4. Jules Cluzel z Francie. Ve druhé řadě stáli Broc Parkes z Austrálie, Fabien Foret z Francie, Roberto Tamburini z Itálie a jeho krajan Massimo Roccoli.

Závod, vypsaný na 19 kol, jsem včera celý sledovala v televizi, proto ta tvrzení na začátku článku. Po krásném souboji vyhrál ten nejstarší a nejzkušenější a navíc jeden z mých oblíbenců Fabien Foret. A co víc, Fabien letos jezdí v českém týmu Intermoto Step, o to ta moje radost byla větší. Bylo krásné vidět členy českého týmu včetně šéfa Josky Kubíčka, jakou mají radost. Pan Kubíček tomu, dle záběrů, mohl jen ztěží uvěřit. Je to pro tým druhé vítězství celkově a první na motocyklu Kawasaki. Na druhém místě v závodě tedy skončil Sam Lowes a třetí byl Jihoafričan Ronan Quarmby.

Lukáš Pešek skončil 18. a David Látr upadl už po dvou odjetých kolech. David Látr jel tento závod v týmu SMS Racing místo Ondry Ježka. Ten totiž minulý týden oznámil, že se s týmem rozešel. Takže na tento závod byl povolán talentovaný mladík Látr, ale od Assenu už byl měl v týmu jezdit nějaký zahraniční jezdec. Tak uvidíme. Doufám, že Ondra dlouho bez místa nezůstane, četla jsem na internteru o různých šuškandách, co kde má rozjednáno, tak uvidíme. Přála bych si, aby třeba jezdil u Josky Kubíčka v Intermotu, to by bylo super. Navíc Ondra už kdysi na Kawasaki jezdil, pokud mě paměť neklame. Myslím, že to bylo v době, když ještě byl v STK 1000. Tam snad i za Kawasaki vystoupal na pódium.

Druhý jezdec českého týmu Intermoto, Romain Lanusse, skončil 13. a má tak první supersportové body v kariéře. Takže v týmu musí po včerejšku panovat spokojenost ve všech ohledech.

Pád Julese Cluzela byl pěkně blbý. Mohl bojovat o pódium, a tak blbě mu to podkouzlo. Ale co se dá dělat. A ta cílová šikana byla taky pěkně blbá. Prostě jakmile se jezdci nevešli do zatáčky, tak museli projet pit lane a bylo to v pohodě. Jakmile se ale vrátili na trať přes kačírek, dostali penalizaci. Takových během tohoto závodu bylo nepočítaně. I Lukáš Pešek jednu dostal, proto se propadl z 11. místa na 18. Dokonce jezdce mohl na několik vteřin zastavit traťák s červenou vlajkou. To jsem teda nepochopila a ještě nikdy neviděla, že by traťový komisař mohl zastavit červenou vlajkou jednoho jezdce. Doplatili na to taky např. Kenan Sofuoğlu nebo Mathew Scholtz. Oba dva dostali penalizaci za stejný přestupek v té šikaně. Jenže ani jeden z nich si svou penalizaci průjezd boxy neodpykal, takže oba dostali černou vlajku, tzn. byli diskvalifikovaní ze závodu.

V šampionátu jezdců vede Fabien Foret. V továrnách vede Kawasaki.

Další závod se jede 22. dubna 2012 v holandském Assenu.