GP Itálie

2. duben 2012 | 12.55 |

Letošní první závod sezóny měli o víkendu na programu závodníci v kubaturách superstock 600 a superstock 1000.

V tvz. malých stocích startoval z pole position domácí Riccardo Russo, který se také radoval z vítězství v závodě. Na druhém místě skonči Španěl Nacho Calero Peréz a třetí byl Michael Van der Mark z Nizozemska. Slovenský zástupce této kubatury Tomáš Krajčí skončil 15. a bral tak jeden bod. Závod jsem neviděla ani na livetimingu, takže nemůžu soudit, co se tam dělo. Pouze tolik, že se jelo na suché dráze a závod byl vypsán na 11 kol.

V neděli začal program v Imole závodem superstock 1000. Na pole position stál opět domácí závodník, Eddi La Marra. Po šesti kolech byl závod kvůli nehodě zastaven. Po odklizení všech nečistot z trati se zase pokračovalo. Restartovaný závod byl vypsán na 5 kol a nejlépe se s tím vypořádali francouzští jezdci, kteří slavili double. Vyhrál Sylvain Barrier a druhý byl Loris Baz. Na pódiu je doplnil poleman La Marra. Slovák Tomáš Svitok byl klasifikován na pěkné 9. příčce.

Samozřejmě, že když je po prvním závodu sezóny, tak se pořadí v cíli závodu shoduje s celkovým pořadím šampionátu. Příští závody se konají v holandském Assenu o víkendu od 20. do 22. dubna.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře