SP 2011/2012: Oslo

12. březen 2012 | 13.41 |

110312_1_ 463 (2)

O víkendu se skákalo na slavném můstku Holmenkollen v norském Oslu. Sobotní kvalifikace i nedělní závod však byly tak trochu opět větrnou loterií.

Z vítězství se radoval Martin Koch z Rakouska (130,5 m a 130 m; 247,3 b.), pro kterého to bylo první vítězství ve skocích na lyžích. Do této doby totiž vyhrál pouze závody v letech na lyžích. Druhý skončil Němec Severin Freund (123 m a 134 m; 238,9 b.) a na třetím místě byl Slovinec Robert Kranjec (121,5 m a 129 m; 238,0 b.).

Čechům se v Oslu bohužel moc nedařilo, nejlepším byl na 18. místě Jakub Janda. Ve druhém kole skákal ještě Jan Matura, který skončil 27. Roman Koudelka skončil 43. a Lukáš Hlava 48.

Finové na tom byli ještě hůř. Ani jeden z nich se totiž neprobojoval do druhého kola. Olli Muotka byl 32., Matti Hautamäki 40. a Anssi Koivuranta 42. Ville Larinto bohužel nepostoupil z kvalifikace, když skončil první pod čarou.

Světový pohár stále vede norský skokan Anders Bardal.

Další a zároveň poslední závody této sezóny se jako už klasicky budou skákat ve slovinské Planici na legendárním můstku Letalnica. Samozřejmě, že se bude jednat o lety na lyžích, na které se já osobně každý rok moc těším. Ve čtvrtek 15.3. se skáče kvalifikace, v pátek 16.3. individuální závod. V sobotu 17.3. se potom skáče závod týmů, no a v neděli 18.3. se opět skáče závod jednotlivců a tím se vše zakončí.