SP 2011/2012: Lahti

5. březen 2012 | 14.54 |

Aut - kopie

O víkendu se skákalo ve finském Lahti, čímž začalo Severské turné. Na Lahti jsem se těšila od začátku sezóny, je to moje nejoblíbenější destinace. No ale radši se vraťme ke skokům než tady začnu vykládat, jak chci jet do Lahti atd...

Takže v sobotu se skákal závod družstev. Původně se mělo skákat na středním můstku HS 130, kvůli špatným povětrnostním podmínkám se ale závod přesunul na můstek malý, tedy HS 97.

Závodu se zúčastnilo 10 týmů, takže pouze dva nepostoupily do druhého kola. Těmi byli Estonci a také bohužel Češi. Ti skákali v pořadí Roman Koudelka, Lukáš Hlava, Jan Matura a Jakub Janda. Nevím, proč to trenér obrátil. Kdyby skákali tak jako vždycky, tak si myslím, že by postoupili. No ale to je kdyby...

Zvítězilo Rakousko, za které skákali Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer, Martin Koch a Andreas Kofler. Rakušani získali 892,1 bodů. Na druhém místě skončilo Německo (A. Wank, M. Mechler, S. Freund, R. Freitag), kteří získali 878,1 bodu. No a třetí bylo Polsko (M. Kot, K. Muraňka, A. Zniszczol, K. Stoch), kteří získali 877,5 bodu.

Domácí Fini byli 8., když za tým skákali Olli Muotka, Anssi Koivuranta, Ville Larinto a Janne Happonen. Dohromady získali 788,2 bodu. Ale je to škoda, vypadalo to, že by kluci mohli bojovat i o pódium, ale zase se to nějak semlelo a oni byli 8.

Slovinský závodník Jurij Tepeš skočil ve druhém kole 101 metrů, čímž stanovil nový rekord můstku. Překonal tak starý rekord Janne Ahonena.

Dritter Weltcupsieg für den Japaner

Kvalifikace na individuální závod se měla skákat v pátek, ale kvůli špatnému počasí byla zrušena a přesunuta až na neděli. Takže v neděli se skákala ráno (no spíš dopoledne) kvalifikace a hned na ni navazoval závod. Skákalo se opět na můstku HS 97.

Závod vyhrál Japonec Daiki Ito (93 m a 92 m; 245,5 b.) před Norem Andersem Bardalem (90,5 m a 96 m; 239,2 b.) a českým závodníkem Lukášem Hlavou (90,5 m a 94,5 m; 237,2 b.). Pro Lukáše jsou to první stupně vítězů v kariéře. Takže velká gratulace!!!

Roman Koudelka byl 19., Jakub Janda 42. a Jan Matura nepostoupil z kvalifikace.

Jelikož se ale skákalo ve Finsku, tak Finů bylo požehnaně. Nejlepším z nich byl Anssi Koivuranta, který mi udělal nesmírnou radost, protože skončil 4. Letos nejlepší umístění Fina v závodě a taky Anssiho nejlepší výsledek. Olli Muotka byl 25., Sami Niemi 27., Matti Hautamäki 32., Sami Heiskanen 36., Ville Larinto 46., Janne Happonen 47. a Kalle Keituri 50. Já jsem ale ráda, že všech osm postoupilo z kvalifikace do závodu. A hlavně jsem ráda, že Ville Larinto se po roce a čtvrt, kdy ho trápila zranění (dvakrát stejný problém s kolenem), vrátil zpátky na můstky.

Ve světovém poháru i nadále vede Anders Bardal. Další závod se skáče také v rámci Severského turné a to v norském Trondheimu. Ve středu je kvalifikace, ve čtvrtek závod.


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář