GP Austrálie

27. únor 2012 | 14.05 |
› 

Konečně to zase začalo. MS Superbiků. První závod této sezóny se jel na Phillip Islandu v Austrálii a kvůli časovému posunu byly závody velmi brzy ráno našeho času, kdy jsem ještě spala. O nic jsem ale nepřišla, protože v podvečer jsem vše pečlivě sledovala aspoň ze záznamu.

Ještě nezačal ani první závod sezóny a už se nám objevilo několik marodů. Kvůli zranění nemohl startovat v týmu Pedercini Kawasaki Leandro Mercado, místo něj jel domácí Bryan Staring, který normálně bude jezdit STK1000. To bylo jasné už minulý týden. Minulý týden během posledních testů před závodem se zranil John Hopkins. Tým Crescent Suzuki místo něj povolal domácího Joshe Brookese. Se zraněním do závodu startovali druhý pilot týmu Pedercini David Salom, Eugene Laverty z týmu Aprilia a Leon Haslam z BMW. Ten byl dokonce operován ve čtvrtek před závody a nevypadalo to, že by měl startovat. No a nakonec startoval a nedopadl vůbec zle. Během sobotní kvalifikace upadl Chaz Davies, zlomil si předloktí a víkend tím pro něj skončil.

Na divokou kartu jel v obou závodech domácí David Johnson, který jel na motocyklu BMW v týmu s nějakou podporou od Troye Corsera. Jej, já zjistila, jak mi ten chlap v těch závodech chyběl...No ale nezbývá mi nic jiného než si zvyknout, že tam prostě už nejezdí.

Nad celý závodní svět se ale v sobotu snesl stín v podobě nehody v doprovodném závodě místních superstocků, při kterém zemřel mladý sedmnáctiletý závodník. Superpole SBK tak bylo zrušeno a počítaly se pouze obě dvě kvalifikace.

Na základě toho z první řady startovali Brit Tom Sykes na Kawasaki, Ital Max Biaggi na Aprilii, Španěl Carlos Checa na Ducati a český závodník Jakub Smrž na Ducati týmu Effenbert Liberty. Jeho kolega Francouz Sylvain Guintoli otevíral druhou řadu, ve které s ním stáli Brit Leon Camier na Suzuki, Ital Niccoló Canepa na Ducati a Brit Jonathan Rea na Hondě.

Vypadalo to na triumf Carlose Checy, jenže ten měl po několika kolech velký highsider přímo z prvního místa. Naštěstí vyvázl nezraněn. Z vítězství se tak radoval Max Biaggi, druhý skončil Marco Melandri při své premiéře na motocyklu BMW a třetí byl Sylvain Guintoli z českého týmu Effenbert.

Sylvanovi kolegové z týmu Jakub Smrž a Maxime Berger skončili 5., resp. 13.

Ve druhém závodě ale Carlos Checa neponechal nic náhodě a tentokrát zvítězil s vysokým náskokem. Druhý byl Max Biaggi, který ale krátce po startu vyjel mimo trať a celý závod pro něj byl stíhací jízdou z posledního místa až na to místo druhé. No a třetí byl k mé radosti Tom Sykes na Kawasaki, který těsně na cílové rovince porazil Johnnyho Reu.

Jakub Smrž byl 11., Maxime Berger 7. a Sylvain Guintoli bohužel upadl.

Šampionátu po těchtou dvou odjetých závodech vévodí Max Biaggi.

Další závod se jede 1.4.2012 na italské Imole.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře