GP Austrálie

27. únor 2012 | 13.46 |
› 

Tak už to zase začalo. Mistrovství světa superbike, v rámci kterého se jezdí i MS supersport. Závod se jel na australském Phillip Islandu, takže velmi brzy ráno našeho času. Já jsem si teda nevstala, ale dívala jsem se včera v podvečer ze záznamu. Bylo to super.

Z první řady startovali Australan Broc Parkes, Brit Sam Lowes, Francouz Jules Cluzel a Turek Kenan Sofuoğlu. Ve druhé řadě stáli Francouz Fabien Foret, Jihoafričan Sheridan Morais, Ital Alex Baldolini a Maďar Balázs Németh.

Start se povedl všem jezdcům z první řady. Závod byl krásný, velká bitva, kterou nakonec vyhrál Kenan Sofuoğlu, jezdec, který bude letos asi mým největším favoritem. Kenan se vrátil do supersportů po roce stráveném v Moto2. Zatím to vypadá, že to byla dobrá volba, ale tak máme za sebou teprve jeden závod. Na druhém místě skončil také k mé radosti Fabien Foret, který letos jezdí v českém týmu Intermoto Step. No a třetí byl domácí závodník Broc Parkes na Hondě týmu Ten Kate.

Líbil se mi výkon nováčka Julese Cluzela, který příšel z Moto2 a při svém premiérovém závodě skončil 4. Pochválit musím taky Alexe Baldoliniho, mimo jiné taky příchozí z Moto2, který skončil na motocyklu Triumph na 8. místě.

Nesmím samozřejmě zapomenout na české závodníky. Lukáš Pešek v týmu Prorace skončil 10., což je na začátek dobré umístění. Bohužel Ondra Ježek závod nedokončil. Druhý závodník českého týmu Intermoto Romain Lanusse skončil 19. Na jeho obranu musím říct, že Romain je v supersportech nováček, tudíž si zvyká na novou kubaturu a navíc jel závod v Austrálii poprvé ve svém životě.

Do závodu nezasáhli všichni jezdci letošního startovního pole. Některé týmy (zejména z východní Evropy) pojedou až příští závody, protože náklady na cestu do daleké Austrálie jsou příliš vysoké.

Nevím, co bych ještě k prvnímu závodu sezóny napsala. Asi pro začátek stačí. Šampionát se samozřejmě shoduje s výsledky závodu, tudíž vede Kenan Sofuoğlu před Fabienem Foretem a Brocem Parkesem.

Další závod se jede v italské Imole až 1.4.2012.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře