SP 2011/2012: Oberstdorf

20. únor 2012 | 18.46 |

Xx 381 - kopie (2)

O víkendu pokračoval světový pohár závody na mamutím můstku v Oberstdorfu. Sobotní individuální závod nabídl skvělý zážitek, tedy alespoň mě se závod líbil. Vyhrál Martin Koch (218 a 221,5 m; 443,4 b.) před Daiki Item (209 a 209,5 m; 433,2 b.) a Simonem Ammannem (204,5 a 213,5 m; 429,2 b.).

Skvěle se předvedli čeští skokané. Roman Koudelka byl 5., Lukáš Hlava 9. Bohužel víc už jich neskákalo, protože ani Jakub Janda, ani Antonín Hájek neproklouzli z kvalifikace do závodu.

Jediným Finem v závodě byl Anssi Koivuranta, který skončil 33., takže ani nebodoval. Ale oni měli zas velkou smůlu, protože v kvalifikaci skončili Olli Muotka 31., Matti Hautamäki 32. a Janne Happonen 34., tedy všichni byli těsně pod čarou.

Po tomto závodě se vedení v Team Tour ujali Rakušani, ale jenom o 10 bodů před Nory, takže nedělní týmový závod sliboval velkou podívanou.

Tm__5841

Jenomže v neděli bylo vše jinak. Velké problémy s větrem a do toho ještě sněžení. Nakonec byli všichni rádi, že se odskálo alespoň jedno kolo. Závod vyhráli Slovinci, za což jsem ráda, protože zas jednou vyhrál někdo jiný. Skákali ve složení Jurij Tepeš, Jure Sinkovec, Peter Prevc a Robert Kranjec. Celkem získali 732,5 bodu. Na druhém místě skončili Rakušani (T. Morgenstern, M. Koch, A. Kofler, G. Schlierenzauer) s 731,8 body a třetí byli Norové (A. Fannemel, R. Velta, T. Hilde, A. Bardal) s 715,9 body. To znamenalo, že vítězi letošní Team Tour se stali Rakušani a získali tak i prémii 100 000 euro.

Naši ve složení Jakub Janda, Antonín Hájek, Lukáš Hlava a Roman Koudelka skončili na pěkném 5. místě. Finové ve složení Janne Happonen, Olli Muotka, Matti Hautamäki a Anssi Koivuranta byli 10. a za nima skončili jenom Kazaši, protože závodu se zúčastnilo pouze 11 týmů.

Vítězství pro Slovince má ale hořkosladkou příchuť. Ano, můžou se radovat z prvního vítězství, zároveň však přišli o letos velmi dobře skákajícího Petera Prevce. Poslední dobou měl opravdu formu a já si říkala, že je jen otázkou času, kdy si skočí pro pódium. Během závodu skočil 225,5 metru, čímž by dorovnal rekord můstku, který drží Harri Olli. Jenomže Prevc upadl. Chvilku to vypadalo, že je zraněn, ale pak vstal. Tak jsem si říkala, že je to dobrý, i když jsem měla pocit, že jak dopadl na ruce a na ramena, že to jeho klíční kost nemusela vydržet. No později  jsem se dozvěděla, že má opravdu zraněné rameno a možná i něco s vazama v rameni, konkrétní stanovisko jsem však nikde nenašla. A prý jim tam potom i omdlel. Asi mu moc dobře nebylo. Dočetla jsem si i, že má opravdu zlomenou klíční kost, ale jak jsem napsala, nic konkrétního jsem nenašla, takže nevím, jak to s ním vypadá. Ale je jasné, že pro něj sezóna už bohužel skončila. A to je škoda. Jako já se musím přiznat, že Prevc nikdy nepatřil k mým oblíbencům, ale včera se ve mě cosi hnulo a já si přála, ať letí daleko. On letěl, jenže to dopadlo, jak to dopadlo. Začínám si všímat, že u mě je to normální. Totiž, že když někomu začnu fandit, tak se zraní...


Takže příště nás už čeká vrchol letošní sezóny, mistrovství světa v letech na lyžích v norském Vikersundu. Už ve čtvrtek se skáče kvalifikace, v pátek a v sobotu je individuální závod a v neděli závod týmový. A také se očekává, že padne nový světový rekord.

Ještě doplním, že světový pohár i nadále vede Anders Bardal.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář