SP 2011/2012: Klingenthal

16. únor 2012 | 14.04 |

Dneska pokračoval Světový pohár ve skocích na lyžích (a také Team Tour) v německém Klingenthalu. Kvalifikace se odskákala už v úterý 14.2., ovšem byla to velká větrná loterie, ze které do závodu nepostoupili např. Jakub Janda, Matti Hautamäki či Vegard Haukø Sklett. Závod se měl odskákat hned ve středu 15., jenže jury ještě dopoledne oznámila, že kvůli špatným povětrnostním podmínkám se závod skákat nebude a je přeložen na čtvrtek dopoledne.

Dneska se teda začalo v 10 hodin dopoledne, jenže silný vítr neustával. Za zhruba hodinu a půl odskákalo pouze 19 závodníků. Pak přišla pauza a po ní jury začala jednat. Vyjednala, že se přeci jen bude pokračovat, a to v 11,45 hodin. No nakonec se závod úplně zrušil.

A tohle se píše na stránkách berkutschi.com: Ve čtvrtek v Klingenthalu bylo opět nemožné skákat. Jury rozhodla zrušit tento obtížný závod před zraky 2000 diváků a po 20 skokanech (moje pozn. ono jich odskákalo 19, protože Zogravski se odhlásil). V tomto momentě vedl Vincent Descombes Sevoie, ale jury potřebovala 75 minut na to, aby odskákalo 20 závodníků. ,,V zájmu skokanů jsme se rozhodli zrušit tento závod. Trval by příliš dlouho," vysvětlil Walter Hofer, ředitel závodů. ,,Chci poděkovat organizátorům za skvělou přípravu. Ale proti počasí jsme nic dělat nemohli. Takže je konec," řekl Hofer. Skokanské týmy nyní cestují do Oberstdorfu, kde je tento víkend čekají závody v letech na lyžích.

A já to jenom doplním, že kvalifikace je na programu už zítra, v sobotu by to pak měl být závod jednotlivců a celé Team Tour vyvrcholí v neděli závodem družstev.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář