SP 2011/2012: Zakopane

24. leden 2012 | 11.44 |

O minulém víkendu pokračoval Světový pohár ve skocích na lyžích v polském Zakopanem. A jak je v Polsku zvykem, atmosféra byla opět úžasná. Ovšem skokanský svět byl trošku poznamenán smutnou zprávou, která nás zasáhla v pátek ráno před prvním závodem. Zemřel olympijský šampión z Grenoblu 1968 Jiří Raška. Čeští skokané uctili jeho památku černými páskami na svých kombinézách.

Páteční závod byl na začátku neustále posunován kvůli hustému sněžení, no nakonec se odskákala obě kola. K obrovské radosti všech těch fanoušků, kteří byli pod můstkem přítomni, zvítězil domácí Kamil Stoch (125,5 a 135 m; 257,9 b.) před Němcem Richardem Freitagem (126,5 a 126,5 m; 251,2 b.) a Rakušanem Andreasem Koflerem (124,5 a 130 m; 238,7 b.).
České fanoušky opět potěšil Roman Koudelka, který byl 6. Po zranění skákal už i Lukáš Hlava a skončil na 12. místě. Jakub Janda byl 21. a Borek Sedlák 42.
Mě však moc potěšili finští skokané. Janne Happonen byl 7., Anssi Koivuranta 13. Škoda, že Juha-Matti Ruuskanen ani mladý debutant Sami Heiskanen nepostoupili z kvalifikace do závodu.

Ee 537 - kopie (2)

Sobotní závod už se skákal za celkem příznivých podmínek a závod to byl, dle mého, perfektní.

Vyhrál Gregor Schlierenzauer (131,5 a 132 m; 300,3 b.) před Richardem Freitagem (131 a 131 m; 296,8 b.) a Andersem Bardalem (132 a 126 m; 293,1 b.).
Čeští skokané si opět nevedli zle. Nebylo to sice tak super jako v pátek, ale stále to jsou velmi dobré výsledky. Roman Koudelka byl 15., Lukáš Hlava 22., Jakub Janda 28. a Borek Sedlák 39.
Já ovšem měla další důvod k radosti, protože Finové konečně předvedli výsledky v TOP 10. Anssi Koivuranta byl 9. a Janne Happonen 10. Do závodu se poprvé dostal i Sami Heiskanen, který ale skončil 49. No a Juha-Matti Ruuskanen opět nepostoupil z kvalifikace.

Světový pohár i nadále vede Andreas Kofler.

Další závody se skáčou v japonském Sapporu a ne každý tam pojede. Například Gregor Schlierenzauer už oznámil, že do Japonska neodcestuje, ovšem Andreas Kofler ano, takže i po japonských závodech by měl zůstat ve vedení.