Kaisa vyhrála individuální závod v Novém Městě

11. leden 2012 | 16.24 |
› 

Ode dneška začíná pro českého biatlonového fanouška velká událost. A sice, v Novém Městě na Moravě se konají až do neděle závody Světového poháru. Je to taková generálka, protože příští rok se na těchto tratích uskuteční Mistrovství světa.

Dneska se jel nejdelší ženský závod, tedy individuální závod na 15 km. V tomto závodě, jako v jediném, který biatlonisté absolvují, se neběží trestná kolečka, ale za každou minulou položku se automaticky přičítá minuta.

K mé obrovské radosti závod vyhrála finská biatlonistka Kaisa Mäkäräinen, druhá skončila Helena Ekholm ze Švédska a třetí byla Magdalena Neuner z Německa. Já se musím přiznat, že jsem Kaise před tímto závodem moc nevěřila, říkala jsem si, že umístění v TOP 10 nebo 15 bude dobrý. No a vidíte, Kaisa mi ukázala, jak jsem se ve své předpovědi spletla. Její vítězství je o to hezčí (teda aspoň pro mě), že je to její první vítězství v letošní sezóně a zrovna v naší republice. A navíc, Kaisa přesně dneska slaví 29. narozeniny, takže si dala ten nejkrásnější dárek.

Co se týče českých závodnic, tak nic moc. Teda vlastně nic. Závodu se zúčastnily čtyři - Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Barbora Tomešová a Lea Johanidesová. Ani jedna nebodovala a všechny předvedly na střelnici špatný výkon. Škoda, ale já doufám, že v příštích závodech to bude lepší. Třeba byly holky nervózní, že jsou před domácím publikem a chtěly se blýsknout, místo toho však přišel opak. To je holt stává.

Zítra jedou individuální závod muži a český zrak se bude upírat hlavně k Michalu Šlesingerovi, i já doufám, že se mu podaří nějaký bezva výsledek. V pátek pak jedou sprint ženy, v sobotu mají sprint muži a v neděli je na programu jak stíhací závod žen, tak i mužů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář