MS žen do 18 let Česká republika

10. leden 2012 | 11.31 |

Nevím, kolik z vás o tom ví, ale v uplynulých dnech se v České republice uskutečnilo Mistrovství světa žen do 18 let v ledním hokeji. Turnaj oficiálně začal 31.12. 2011 a skončil v sobotu 7.1. 2012. Města, ve kterých se hrálo, byla Zlín a Přerov.

Dívky byly rozděleny do dvou skupin. Skupina A hrála ve Zlíně a týmy, které tam hrály, byly USA, Švédsko, Česká republika a Rusko. V Přerově se pak hrála skupina B, která obsahovala Kanadu, Finsko, Německo a Švýcarsko. A jelikož já pocházím z Přerova a celý svůj dosavadní život tu i bydlím a jelikož vstupné na všechny zápasy bylo zdarma, tak jsem si to samozřejmě nemohla nechat ujít. A navíc, chápete, co to pro mě znamenalo, že ve městě, kde bydlím, hrají Finky?? Neuvěřitelné....

Na Silvestra teda začal celý turnaj. Hned ten první zápas jsem si nenechala ujít a vyrazila se ségrou i s taťkou na souboj Kanady se Švýcarskem. Všem bylo jasné, že Kanaďanky vyhrají vysokým rozdílem, ale až tak vysokým...Aspoň jsme viděli hodně gólů. Ono totiž Kanaďanky porazily Švýcarsko 13-1. Jen tak mimochodem, tohle bylo poprvé, co jsem se vydala na hokejový zápas osobně. Tak se mi to zalíbilo, že jsem byla rozhodnutá chodit na hokej častěji. Zápas, který se hrál ve stejný čas ve Zlíně, byl Česko proti Švédsku. Švédky vyhráli 4-1.
Na večerní zápas už jsme nezůstávali. Sice mi to bylo trochu líto, protože to byla první šance vidět poprvé ve svém životě někoho, kdo pochází z Finska, ale říkala jsem si, že Finky tu ještě pár zápasů hrají a že ještě budu mít příležitost. Finky hrály s Němkama a porazily je 3-0. Ve večerním zlínském zápase porazily Američanky Rusko vysoko 8-0.

Další zápasy byly na programu hned další den, tedy na Nový rok. Ten den jsem ale na žádném zápase nebyla. Sice jsem si pohrávala s myšlenkou, že bych šla na odpolední zápas Finsko - Švýcarsko, ale nakonec jsem zůstala doma sledovala Turné čtyř můstků. Navíc se nakonec ukázalo, že jsem udělala dobře, protože Finky prohrály 3-5. Večer pak hrálo Německo s Kanadou a Kanaďanky opět suverénně vyhrály 6-0. Ve Zlíně Češky porazily Rusko 2-0, čímž si zajistily postup do play off a to, že nebudou hrát o záchranu. Večer pak Američanky vyhrály nad Švédkami 7-0.

V pondělí 2. ledna bylo volno, ale v úterý už se zase pokračovalo posledními zápasy v základní skupině. Na odpolední zápas Švýcarsko - Německo jsem šla se ségrou a bylo to úplně super. Sice nebylo tolik lidí jako 31.12. na té Kanadě, ale zážitek obrovský. Holky si nic nedarovaly, předváděly super souboje. Viděly jsme dokonce i neproměněné trestné střílení nebo gól do prázdné branky. Němky vyhrály 6-1 (hlavně, že Švýcarky vedly 1-0). Tohle vítězství bylo důležitý, protože znamenalo, že Němky pokračují na turnaji dál, kdežto Švýcarky jsou odsouzeny hrát o udržení proti Rusku. Na večerní zápas Finsko - Kanada jsme opět nezůstávaly. Ale co pak říkali lidi, tak bylo plno, jak se říká hlava na hlavě. Podle očekávání vyhrály Kanaďanky, a to 7-0. Ve Zlíně se odpoledně hrálo Rusko - Švédsko a Švédsko vyhrálo 6-2.

Večer pak Američanky porazily českou reprezentaci vysoko 13-1.

Vítězové obou skupin, tedy Kanada a USA, potupovali automaticky do semifinále. Druzí a třetí ze skupin hráli čtvrtfinále a poslední, tedy Rusko a Švýcarsko hráli o udržení se v hlavní skupině, jak bych tak řekla.
Obě čtvrfinále se hrála ve Zlíně ve středu 4. ledna. Nejprve zápas Finsko - Švédsko. Představte si, že já jsem fandila Švédsku. Měla jsem pro to ale pádný důvod. Pokud by totiž Finky pohrály, ta by hrály v Přerově zápas o 5. místo. Pokud by ale prohrály, tak by hrály semifinále ve Zlíně. Sice by pak měly šanci na medaili....Nakonec jsem se dozvěděla, že Švédky vyhrály 2-1 po prodloužení. Když jsem to u nás na stadionu při sledování zápasu o záchranu slyšela, normálně jsem měla radost. Dostala jsem totiž poslední šanci vidět Finky a rozhodla jsem se, že tuhle šanci si prostě vzít nenechám. Ve druhém čtvrtfinále se střetla Česká republika s Německem. Němky vyhrály 2-1. A to znamenalo jediné. V Přerově se v zápase o 5. a 6. místo utká Česko s Finskem. Najednou mě ta radost, že uvidím Finky, opustila. Sakra, není turnaje (a je jedno, jestli u mužů nebo žen nebo u juniorských kategorií), kde by spolu nesehráli zápas Finsko a Česko. Ale zas uvědomila jsem si, že bude plná hala kvůli tomu, že u nás budou hrát Češky a začínala jsem se těšit.
V Přerově se teda hrály zápasy o záchranu mezi Ruskama a Švýcarkama. Hrálo se na dva vítězné zápasy. Ten první se hrál taky 4.1. a já na něm opět nechyběla. Bylo to úplně super. A samozřejmě, že jsem fandila Švýcarkám a ty také vyhrály 4-2. Kousek od nás na tribuně dokonce fandili Švýcaři. Mávali švýcarskýma vlajkama a fanoušci pod tribunou měli i takový ty typický švýcarský zvony. To bylo perfektní.

V pátek 6.1. jsem na odpolední zápas Švýcarsko - Rusko nešla. Byl to druhý zápas o záchranu a Rusky vyhrály 5-3, čímž si vynutily ještě třetí vzájemný zápas. Šla jsem ale na ten večerní zápas. Hrála totiž Česká republika proti Finsku. Já byla doma přesvědčená, že budu nestranná a budu jen tak koukat a fandit oběma týmům. Jenže....Jenže, když jsem vešla na stadion a uviděla finský hokejistky, jak se rozbruslují, bylo jasno. Cítila jsem se neuvěřitelně. Poprvé ve svém životě jsem na vlastní oči viděla někoho, kdo pochází z Finska!!! Hala byla narvaná až k prasknutí, atmosféra byla dokonalá, něco takovýho jsem ještě nezažila. Akorát teda, že většina haly fandila Češkám. Ale v hledišti jsem uviděla pár lidí z finskýma vlajkama a ve finských dresech. Netuším, jestli to byli Fini nebo ne, ale myslím si, že jo. Když padl první gól Česka, myslela jsem si, že spadne hala, takový rachot tam byl...Všichni vyskočili a tleskali a jásali, teda já ne....Jako zatleskala jsem, byl to krásnej gól, to jo. Když pak padl první gól Finska, tak jsem si normálně zakřičela 'gól' a tleskala jsem, až mě málem bolely ruce. Ségra mi pak šeptala, že ten chlap, co seděl vedle mě, se na mě divně díval. Se mu ani nedivím, musel si myslet, že jsem divná, když fandím Finkám a ne Češkám....A já asi fakt divná jsem, jsem si občas připadala zvláštně, když všichni při akcích českých hokejistek povzbuzovali a já ani ne....Nakonec Finky vyhrály 5-3 a já měla obrovskou radost. Asi jako jediná z českých fanoušků. Hlavní český fan kotel tam pískal a křičel sprostá slova, mě to lezlo na nervy, ale chápala jsem, že tohle k tomu patří taky. Holky finský se tak krásně radovaly a zpívaly finskou hymnu. No a já si ji pro sebe potichu zpívala taky. Byl to nádherný zápas. A podle oficiálních stránek tento zápas měl v historii MS osmnáctiletých holek rekordní návštěvnost. To je super.
Ve Zlíně se tento den odehrála obě semifinále. V tom prvním vyhrály Američanky nad Němkama 7-1. V tom druhém semifinále porazily Kanaďanky Švédsko 7-0.

V sobotu jsme vyrazily na stadion naposled. Hrál se třetí a závěrečný zápas o záchranu mezi Švýcarskem a Ruskem. Bože, jak já fandila Švýcarkám!! Opět tam měly ty svoje fans s vlajkama a zvonama, to bylo hezký. Jenže Švýcarky prohrály 2-3 v prodloužení. To znamená, že Rusky zůstávají v hlavní skupině a Švýcarky se propadají do Divize I. Je to škoda.
Ve Zlíně se hrály zápasy o medaile. V boji o bronz se utkalo Švédsko s Německem a, světe div se, vyhrály ty, kterým jsem to moc přála. To znamená Švédky, které Německo porazily 4-1. Večer tam pak byl zápas o zlato. A opět vyhrál družstvo, kterému jsem fandila víc. Mistryněmi světa do 18 let pro rok 2012 se staly Kanaďanky, ktreré porazily Američanky 3-0.

Dohledávala jsem si pak informaci, kde bude tohle mistrovství příště, ale nenašla jsem to. Ale našla jsem, že z Divize I do hlavní skupiny postoupily Maďarky. To mě trošku překvapilo.

Co dodat? Bylo to naprosto super, jsem z toho nadšená, mám spoustu fotek, zážitků...A navíc tento šampionát v ČR měl rekordní návštěvnost. Celkem ho navštívilo  17 480 fanoušků. Podle oficiální stránek IIHF jsme překonali návštěvnost šampionátu v Kanadě z roku 2008. Tehdy celý šampionát navštívilo 9 872 lidí. V České republice bylo tohle číslo překonáno ještě během zápasů základních skupin.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře