SP 2011/2012: Oberstdorf

9. leden 2012 | 14.10 |

Jak už jsem v některém z předchozích článků napsala, sdruženáři měli původně minulý víkend závodit v Schonachu. Jenomže tam stále pršelo a byly vysoké teploty a hlavně nebyl sníh. Takže se nakonec FIS rozhodla závody přesunout do Oberstdorfu, kde to s podmínkama taky nebylo ideální, ale tady sníh byl. Tedy tady ho bylo zase docela dost, protože během celého víkendu pořád sněžilo, tedy aspoň během závodů.

V sobotu byl závod týmů. Nejprve se skákalo na můstku HS 137, a potom následovala štafeta. Zvítězilo Norsko ve složení Magnus-H. Moan, Mikko Kokslien, Jan Schmid a Jørgen Gråbak. Druzí skončili Němci Johannes Rydzek, Fabian Riessle, Eric Frenzel a Tino Edelmann. No a na třetím místě bylo Rakousko, za které v tomto závodě byli Wilhelm Denifl, Christoph Bieler, Mario Stecher a Bernhard Gruber.
Česká republika (Miroslav Dvořák, Pavel Churavý, Aleš Vodseďálek a Tomáš Slavík) skončila na 7. místě z devíti.
Finové se týmového závodů neúčastnili. Podle mě to bylo tím, že oni by ani čtyřčlenné družstvo v této chvíli nedokázali dát dohromady. Achjo...

Sieger

V neděli byl na programu klasický individuální závod. Skákalo se na stejném můstku jako v sobotu a po skokanské části vedl rakouský sdruženář Christoph Bieler. Tomu to ale nevydrželo, Christoph není zas tak dobrým běžcem, takže v cíli běžecké části se musel spokojit až s 12. místem. Běžecká část byla 10 km Gundersenovou metodou. A Norsko se neradovalo pouze ze sobotního vítězství štafet, ale i z nedělního double. Vyhrál Mikko Kokslien, který byl po skokanské části na 14. místě. Druhý skončil Magnus-H. Moan, který byl po skoku 17. Bednu doplnil domácí borec Björn Kircheisen. Ten byl po skokanské části 9.

Nejlepším českým závodníkem byl 26. Tomáš Slavík, bodoval ještě 30. Pavel Churavý. Aleš Vodseďálek byl 39.

Finové se tohoto závodu zúčastnili dva. Janne Ryynänen byl 25. (po skoku ale byl 13.) a Jim Härtull skončil 34.

Světový pohár i nadále vede Francouz Jason Lamy Chappuis. Ten byl v tomto závodě na 7. místě. A jen tak pro doplnění se svými kolegy (M. Laheurte, S. Lacroix a F. Braud) byl v sobotní štafetě čtvrtý.

Příště se závody konají ve francouzském Chaux-Neuve. Závody jsou v sobotu a v neděli a po oba dny se skáče na můstku HS 118 a běží se 10 km Gundersen.