SP 2011/2012: Bischofshofen (T4M)

9. leden 2012 | 11.21 |

Poslední závod letošního Turné čtyř můstků se uskutečnil v Bischofshofenu. Podmínky však nebyly ideální. Vítr sice skoro nezlobil, problém však dělalo husté sněžení. Čtvrteční kvalifikace dokonce musela být kvůli špatnému počasí zrušená a byla přesunutá až těsně před páteční závod. No nakonec se žádná nekonala a do závodu nastoupilo všech 62 přihlášených závodníků a neskákalo se KO systémem, nýbrž bylo klasické první kolo. To vyhrál Thomas Morgenstern.

Já jsem po prvním kole šla u nás na hokej, takže jsem nevěděla, co se dělo dál. Druhý den jsem se dočetla, že druhé kolo sice začalo, ale kvůli počasí bylo restartováno. No nakonec se stejně zrušilo a počítaly se výsledky z kola prvního. Takže vítězem se stal Morgenstern (135 m; 138,7 b.), druhý byl Anders Bardal (135 m; 136,5 b.) a na třetím místě skončil Gregor Schlierenzauer (131 m; 128,4 b.). Ten se také stal poprvé ve své kariéře vítězem celého Turné. Druhý byl v celkovém pořadí Morgenstern a až třetí skončil Andreas Kofler, který byl v tomto závodě na 27. místě.

Securedownload - kopie (2)

Roman Koudelka skončil 6., Jakub Janda 22., Lukáš Hlava 40. a Jan Matura 62., což znamenalo místo poslední. Pozastavím se u Lukáše Hlavy. On skočil krásných 123,5 metru, jenomže po doskoku upadl, takže dostal nízké známky, a proto až 40. místo. Důležitejší ale je jeho zdravotní stav, protože Lukáše museli odvézt na nosítkách. Podle posledních zpráv je to zlomený nos, naštípnutá lícní kost a naražené ruce a asi i ramena. Lukáš zatím zůstává v nemocnici na pozorování (ale už je v ČR), ale zatím to nevypadá, že by mu museli ten nos operovat. Tak hlavně ať se dá brzo do pořádku.

Anssi Koivuranta byl 29., Janne Happonen 33. a Matti Hautamäki 61.

Další závod je tento víkend a poprvé za tuto sezónu se skokané vydají na mamutí můstek a budou nás čekat lety na lyžích. Konkrétně v rakouském Bad Mitterndorfu.