Novinky

5. leden 2012 | 12.05 |
› 

Poslední dobou tady moc o motocyklových přestupech nepíšu. Tak ono taky stíhat všechno nejde (jo jo, když sis založila blog o všem možném, tak si teď nestěžuj). Ale právě zrovna v Supersportech se pár zásadních změn událo, tak si to pojďme shrnout.

Definitivně končí tým Parkalgar Honda. Největším problémem byly finance. Naštěstí jezdci tohoto týmu bez místa nezůstali a jsou rozděleni do 3 týmu PTR. V týmu Honda PTR pojedou Martin Jessopp, který jezdil převážné Britské superbiky, a Ronan Quarmby. V týmu PTR Honda pak pojedou mladý Američan Patrick Jacobsen (známy také jako PJ Jacobsen) a Mathew Scholtz. No a konečně v týmu Bogdanka PTR Honda pojedou Sam Lowes a Pawel Szkopek. Jediný, na koho tak zatím místo nezbylo je Miguel Praia. Ale i ten má šanci se do nějakého týmu dostat.

Za tým Ten Kate byl měl i nadále jet Florian Marino. Jeho týmový kolega zatím znám není, ale je jisté, že už jím nebude Fabien Foret. Nejpravděpodobněji to vypadá na Broca Parkese, který po minulé sezóně s týmem i testoval.

Českého fanouška samozřejmě nejvíc zajímá, jak to bude s naším zastoupením. A vypadá to velmi dobře. Tři české týmy a dva čeští závodníci. Prvním českým týmem je ProRace Honda, který nastoupí s českým závodníkem Lukášem Peškem. Dalším českým týmem je pak SMS Honda, ve kterém zůstává Ondřej Ježek. No a tím posledním týmem je tým Kawasaki Intermoto Step. Tým v sezóne 2011 jezdil s Hondou, tu však vyměnili za Kawasaki a měli by se stát druhým hlavním týmem Kawasaki (po továrním týmu). A už to nebude česko-ukrajinský tým, ale zase ryze český. Také se úplně mění sestava týmu, která bude pouze francouzská. Za tým pojedou velezkušený Fabien Foret a nováček v této kategorii Romain Lanusse.

Další tým, který už oznámili své složení, je např. Tóth Honda. Maďarský tým pojede čistě s maďarskými piloty, kterými budou Imre Tóth a Balasz Nemeth. Jasné by mělo být také složení týmu East European Honda, kde by měli jezdit Rumun Robert Muresan a Maďar Janos Chrobak. No a samozřejmě je jasný i tovární tým Kawasaki, tedy Kawasaki DeltaFin Lorenzini, kde pojedou Kenan Sofuoglu a Sheridan Morais. Za tým Berghammer Honda by měl jet pouze jeden jezdec, a to Thomas Berghammer. V týmu Martini Pata Yamaha by to měl být Dino Lombardi, zatímco za tým RivaMoto Yamaha by měli jet Eduard Blokhin a Oleg Pozdneev. Bývalý jezdec týmu Step Vladimir Ivanov by měl pak být jediným jezdcem v týmu Yakhnich Yamaha.

U dalších týmů však i nadále zůstávají otazníky.  V týmu Kuja Honda by měl jet Thomas Caiani, jméno druhého jezdce však zatím známé není. Nevíme ani, kdo bude druhým pilotem týmu Lorini Honda. Tím prvním by měl být Andrea Antonelli. A jasno také není v týmu GoEleven Kawasaki. Jedním ze dvou pilotů by ale měl být Joshua Day, přicházející ze Superstock 600. V týmu MRC Austria Yamaha by pak měl jet domácí Yves Polzer, na jméno jeho týmového kolegy si ale ještě musíme počkat. V týmu RivaMoto Junior Yamaha by mohl jet Jed Metcher a v týmu Bike Servise R.

T. Yamaha by to mohl být Roberto Tamburini. Velká neznámá pak panuje u týmu Suriano Triumph, kde nevíme vůbec nic. A ještě v týmu VFT Yamaha by měl jet italský závodník Fabio Menghi, jehož jméno mi teda nic neříká.

Na závěr jsem si nechala tým WTR Ten10 Racing. Tento tým závodil v kategorii 125 ccm, jenomže pro novou kubaturu Moto3 nezískali místo, a tak se dokázali dostat do Supersportů. Tým by měl jet s motocykly Kawasaki a jejich jezdecké složení zatím není známé, ale už se leccos spekuluje. Italská média přišla s tím, že za tým pojedou dva Italové Massimo Roccoli a Alex Baldolini, zatímco Francouzi tvrdí, že do týmu přijde z Moto2 Jules Cluzel. Já osobně bych tam nejradši viděla všechny tři, ale to se mi bohužel splnit nemůže.

Jak tak na to koukám, tak jsem se zase nějak rozepsala...

Jinak já už se té nové sezóny nemůžu dočkat, už aby to začalo. A jak jsem si původně myslela, že v SSP nebudu mít komu fandit, tak najednou zjišťuju, že těch jmen, kterým budu fandit je víc a víc. A taky to vypadá, že pole jezdců bude hojné, takže aspoň se bude na co koukat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář