SP 2011/2012: Innsbruck (T4M)

5. leden 2012 | 11.16 |

120104jkl030

Včera se odskákal předposlední závod letošního Turné čtyř můstků. Čeští skokané tentokrát dostali do KO souboje docela těžké soupeře, ale všichni se s tím dobře poprali. Jakub Janda, ačkoliv skočil méně, porazil své soupeře Denise Kornilova zejména díky skvělým známkám od rozhodčích. Lukáš Hlava skákal proti Finovi Janne Happonenovi a samozřejmě, že ho porazil. Jan Matura měl jako soupeře Jerneje Damjana, a jako jediný se do druhého kola nepodíval. No a Roman Koudelka skákal proti domácímu Lukasi Muellerovi a neměl s ním sebemenší problém. Já jsem si teda myslela, že Lukas ho víc potrápí. Naši v konečném pořadí závodu nedopadli vůbec zle. Roman Koudelka skončil na krásném 5. místě, Lukáš Hlava byl 10. To je pěkné vidět dvě česká jména v TOP 10, navíc Jakub Janda byl 14. No a Jan Matura skončil 37. Roman je navíc v celkovém pořadí Turné taktéž na 5. místě, což je super. Ve světovém poháru mu stále patří místo 8.

A teď už k vítězovi. Tím se stal Andreas Kofler (127,5 m a 131,5 m; 252,8 b.), který útočil po prvním kole z 5. místa. Na druhém místě skončil domácí (myšleno, že je přímo z Innsbrucku) Gregor Schlierenzauer (130,5 m a 123 m; 247,6 b.) Ten útočil na třetí vítězství na letošním Turné, ale nezískal ho, takže jediným, kdo vyhrál v jednom ročníku všechny čtyři závody zůstává i nadále Svenn Hannawald. No a na třetím místě skončil japonský skokan Taku Takeuchi (131,5 m a 124 m; 246,7 b.). Už jsem to sice psala u závodu z Ga-Pa, ale musím to zopakovat. Japoncům se začíná opravdu dařit.
Po prvním kole vedl Kamil Stoch, který skočil 132,5 metru, jenomže druhé kolo mu nevyšlo a jeho skok byl dlouhý pouze 108 metrů a tak Kamil nakonec skončil 10. Škoda, docela jsem mu to vítězství i přála.

Nejlepším Finem byl 29. Anssi Koivuranta. Ach jo, ta krize ve finským skoku je fakt velká. Ale budu věřit tomu, co řekl trenér Niemelä v tom rozhovoru, že zas se to zlepší. Je pravda, že kluci měli docela silné soupeře v prvním kole. Janne Happonen prohrál s Lukášem Hlavou, kterému se dost daří, takže Janne skončil celkově 31. Matti Hautamäki byl 35., jenomže ten měl v prvním kole jako soupeře Morgensterna.

Podmínky během závodu byly docela v pohodě. Teda na začátku závodu foukal velmi příznivý vítr, čehož využili Janda i Hlava. Potom se vítr otočil a skoky už nebyly tak dlouhé. Pak se to ale otočilo a Dmitri Vassiliev skočil nejdelší skok závodu, 133 m, jeho soupeř Michael Neumayer byl jen o metr kratší. Na to jury zareagovala podle očekávání, tedy snížila nájezd z okna 10 na okno 9, za což si vysloužila pískost od diváků. Ale diváci neměli důvod pískat, protože i tak se skákalo daleko. Zbytek prvního kola proběhl víceméně bez potíží. Až ke konci druhého kola se začaly objevovat problémy. Do konce zbývalo asi 7 skokanů, když jury dostala hlášení o blížící se větrné bouři a vánici. Chtěli to rychle odskákat, jenomže na to velmi zle doplatil Daiki Ito. Ten byl po prvním kole 6., jenomže vpuštění do těchto podmínek znamelo 91,5 metru a on skončil až 27. Pak už to s tím větrem až tak špatné nebylo a hned další závodník toho dokázal využít. Tím byl Andreas Kofler.

Jinak co se týká těch diváků, tak prý bylo vyprodáno a závod sledovalo více než 22 000 fanoušků. To je dost slušný číslo.

Celkové pořadí v Turné stále vede Gregor Schlierenzauer. Světovému poháru i nadále vévodí Andreas Kofler.

Poslední závod letošního Turné nás čeká v Bischofshofenu. Dneska, tedy 5.1. 2012 se skáče kvalifikace a zítra, 6.1. 2012 pak závod.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář