Rozhovor s Goranem Janušem

3. leden 2012 | 14.06 |

Další rozhovor z FISskijumping.com, tentokrát se slovinským trenérem Goranem Janušem.

Je to první rok pro Gorana Januše jako pro trenéra slovinského týmu. S Robertem Kranjecem má 41letý trenér špičkového sportovce ve svém týmu. Obecně mají Slovinci mladý a soutěživý tým a dosahují dobrých výsledků v Kontinentálním poháru a také ve Světovém poháru. V Garmisch-Partenkirchenu si Goran Januš udělal čas na krátký rozhovor.

Novoroční závod je jedním z nejpopulárnějších sportovních událostí. Čeho si myslíte, že mohou vaši sportovci dosáhnout tady v Garmisch-Partenkirchenu a na celém Turné čtyř můstků?
Robert Kranjec byl nejlepší v kvalifikaci. Je ve velmi dobré formě a na správné cestě. Není daleko za Andreasem Koflerem, Robert momentálně odvádí velmi dobrou práci. Byl v Top 10 nebo blízko po celou sezónu – devátý, desátý, jedenáctý. Nechybí tomu mnoho, pouze drobnosti.

Je hodně blízko nejlepším. Co můžete udělat, aby byl ještě lepší?
Funguje to pouze po malých krocích. Nemůžete získat všechno rychle. Rakouští skokané jsou extrémně silní. Nemůžeme se sem dostat tak rychle, takový proces trvá roky. Jsme rádi, že se můžeme účastnit Světového poháru se šesti skokany.

To je pravda, Slovinsko má silný tým. Všichni skokani se kvalifikují téměř do každého závodu. Ale kdy budou mladí skokané jako Mitja Meznar nebo Peter Prevc schopni dosáhnout Top 10?
O tom musím něco říct. Jsme ve velmi dobré pozici s tolika skokany. A chceme pokračovat ve zlepšování a dostávat se výš a výš. Ale není jednoduché dosáhnout vrcholu ve skocích na lyžích. Nemůžete na nic tlačit.

Znal jste spoustu mladých skokanů ještě před tím než jste se stal trenérem reprezentace. Je to pro vás výhoda a také výhoda pro skokany, že je znáte?
Samozřejmě. Zaprvé, chci říct, že minulou sezónu dosáhli 32 pódií. Byli jsme velice silní v Kontinentálním poháru. Nyní to musíme potvrdit. A také se chceme zlepšovat ve Světovém poháru.

Byly tu nějaké dohady ohledně finančních problémů ve Slovinsku.
V zásadě je všechno v pořádku, můžeme dobře pracovat.

Ok, pojďme se podívat trošku dopředu, na mistrovství světa v letech na lyžích ve Vikersundu. Co zde můžeme očekávat od Roberta Kranjece?
Samozřejmě, že tohle je pro nás velmi důležité. Robert je v Top 10 a musí tam zůstat. Ale musíme být velmi opatrní, můžeš se dostat na vrchol pouze malými krůčky. Musíme pokračovat krok po kroku.

Takže vám přejeme, abyste tady na Turné čtyř můstků udělali další malé krůčky.
Ano, děkuji.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář