SP 2011/2012: Seefeld

19. prosinec 2011 | 19.01 |

V rakouském Seefeldu pokračoval světový pohár v severské kombinaci. A závodníci měli o minulém víkendu na programu hned tři závody. Všechny však měly stejného vítěze.

V pátek se uskutečnil tzv. sprint týmů. Já jsem si myslela, že je to novinka, ale zjistila jsem, že ne tak úplně. Tyto závody se jezdili, ale v roce 2007 se to zrušilo a už se závody tohoto typu nepořádaly. Já jsem ráda, že to vrátili, protože mě se to líbilo.
Po skokanské části vedl tým Finska, ve složení Janne Ryynänen a Eetu Vähäsöyrinki. Já jsem z toho měla obrovskou radost (asi si to dovedete představit), ale samozřejmě jsem věděla, že jestli se po běžecké části udrží v TOP 10, tak to bude zázrak a bohužel jsem to věděla správně.
Zvítězil tým Francie I. ve složení Sébastien Lacroix a Jason Lamy Chappuis. Na druhém místě byl tým Itále I. (Lukas Runggaldier a Alessandro Pittin) a třetí skončil tým Norska I. (Mikko Kokslien a Magnus Krog).
Česká republika měla dva týmy. Ten první ve složení Aleš Vodseďálek a Miroslav Dvořák skončil 17., ten druhý ve složení Tomáš Slavík a Pavel Churavý si vedl o něco lépe, když skončil 14.
Fini, po té krásné skokanské části, nakonec skončili 13.

S1

Sobotní závod už měl klasickou podobu závodu jednotlivců a běželo se Gundersenovou metodou.

Z vítězství se radoval Jason Lamy Chappuis, který byl po skokanské části na 6. místě. Druhý skončil Akito Watabe a třetí Alessandro Pittin. Vedoucí muž po skokanské části, Tino Edelmann, byl až 14. Je ale nutné dodat, že Edelmann v jednom prudším sjezdu upadl.
Pavel Churavý byl 28., Aleš Vodseďálek 34., Tomáš Slavík 37.
Ještě samozřejmě nesmím opomenout Finy, i když to nebyla žádná sláva. Janne Ryynänen byl 25., Mikke Leinonen 41. a Eetu Vähäsöyrinki 45.

Pozornému čtenáři tohoto článku asi nemusím moc dlouho vysvětlovat, kdo vyhrál nedělní závod. Ano, byl to opět Jason Lamy Chappuis. Mě, jakožto jeho fanynce, to ale vůbec nevadilo, že vyhrál všechny závody. Právě naoapak. Po skokanské části byl Jason ale 7. Na 2. místě skončil Alessandro Pittin ( po skoku 14.), který poslední dobou v každém závodě bojuje o podium a ukazuje, že se z něj stává velmi kvalitní sdruženář. A 3. byl mladý Nor Joergen Graabak. Ten byl dokonce po skokanské části až 26.
Češi v tomto závodě nebodovali. Pavel Churavý byl 35., Aleš Vodseďálek 37. a Tomáš Slavík 39.
Janne Ryynänen si oproti sobotě trošku polepšil, když byl 23. Jenže po skokanské části byl 9., takže nechápu, co se stalo. Já jsem teda nějaký propad čekala, ale až tak velký teda ne. Eetu Vähäsöyrinki byl 41., Mikke Leinonen 46., tedy poslední, protože jeden závodník byl diskvalifikován, dva neodstartovali a dva nedokončili. Mezi těmi, kdo neodstartoval byl i Mikko Kokslien. On teda závodí za Norsko, ale je to polofin, protože jeho maminka je Finka (konkrétně z Lahti), takže se tady o něm taky trošku zmíním. Nestartoval, protože onemocněl, takže hlavně ať se dá do pořádku.

Světový pohár vede Jason Lamy Chappuis.

Další závody se konají v německém Schonachu až na začátku příštího roku. Sedmého ledna je závod týmů, osmého pak klasický závod Gundersenovou metodou.