SP 2011/2012: Ramsau

13. prosinec 2011 | 12.25 |

V rakouském Ramsau se o víkendu konal další závod v severské kombinaci.

Pod1

Jak sobotní, tak i nedělní závod se konaly na můstku HS 98 a běželo se 10 km Gundersenovou metodou.

V sobotu vyhrál Jan Schmid, Švýcar, který už ale několik let závodí za Norsko a bylo to jeho první vítězství ve Světovém poháru. Druhý skončil Jason Lamy Chappuis z Francie, který vyhrál skokanskou část. A na třetím místě byl Tino Edelmann z Německa.
Z českých sdruženářů bohužel nebodoval ani jeden. Nejlepší byl 32. Pavel Churavý, Aleš Vodseďálek byl 44. A teď koukám, že víc Čechů se tohoto závodu ani neúčastnilo....
Za Finy tam byl jenom Janne Ryynänen, ten skončil 16.

Skokanskou část nedělního závodu vyhrál Tino Edelmann, který však v cíli běžecké části byl 4. Z vítězství se tentokrát radoval, poprvé v sezóně, Jason Lamy Chappuis, kterého to vítězství vyneslo do vedení ve Světovém poháru. Druhý za Jasonem byl mladý Nor Magnus Krog a na třetím místě byl domácí Mario Stecher.
Pavel Churavý skončil 19., Aleš Vodseďálek 39.
Janne Ryynänen byl tentokrát 15.

Další závod SP je tento víkend a zůstáváme v Rakousku, závodníci se z Ramsau přesunou do Seefeldu. Tam je budou čekat hned tři závody a koukám, že je mezi nimi i jedna novinka. A sice týmový sprint. Skákat se bude na můstku HS 190 a pak kluci poběží 2 x 7,5 km. Tedy, pokud to chápu dobře, tak budou dvoučlenné týmy. Asi bude určené pořadí, v jakém se bude skákat, a pak, podle součtu bodů obou dvou se poběží jakási štafeta, ovšem jen těch dvou. Každý poběží 7,5 km. No, asi to bude zajímavé.