Uuden Musiikin Kilpailu

7. prosinec 2011 | 11.05 |
› 

Finové zvolili pro příští rok nový systém národního kola a to v podobě show Uuden Musiikin Kilpailu. Na konci ledna a v únoru nás čeká celkem šest dílů pořadu, který se bude výrazně vymykat všem klasickým národním kolům. UMK se zúčastní dvanáct interpretů, kteří budou vybráni z následující čtyřicítky předkvalifikantů.

A já vám těch 40 písniček budu představovat po pěti ve článcích každou středu.


Celkem projevilo zájem o účast ve finském národním kole 540 interpretů. Ze 40 předvybraných skladeb zvolí odborná porota dvanáct finalistů pro show. Důležitou roli v jejich rozhodování bude hrát i počet poslechů jednotlivých nahrávek.

Dvanáctka nejšťastnějších bude představena 27. ledna, kdy přijde na řadu i první díl národního kola. UMK bude sledovat osud vybraných finalistů, kteří si projdou náročnou cestou od zaslané demo nahrávky až po finálovou prezentaci svého počinu.

Každého soutěžícího bude zastupovat jeden hudební producent, jehož cílem bude z demo skladeb udělat velký hit, který zaujme nejen diváky u televizních obrazovek, ale i návštěvníky hudebních klubů. Jedním z úkolů bojovníků o reprezentaci Finska na Eurovizi totiž bude i koncertní vystoupení, které by mělo prověřit jejich schopnost prezentace před živým publikem.

Originální show vyvrcholí velkým finále, které se uskuteční 25. února v Helsinkách.

zdroj: escportal.cz

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře