Bottas zůstává záložním pilotem Williamsu

5. prosinec 2011 | 19.22 |

Jakmile se něco týká Finů a je to důležitý, tak to tady (většinou) je. A tohle je důležitý, protože Valtteri bojoval o závodní sedačku v příštím roce, ale to, co mu teď Williams nabídl nevypadá zle. Aspoň bude víc připraven, protože je pravda, že on toho v tom autě moc nenajezdil.

Bottas zapůsobil v letošních testech mladých talentů v Abú Zabí a dokonce se o něm spekulovalo, že by ho Williams mohl nechat závodit vedle Pastora Maldonada. Ovšem když Frank Williams potvrdil venezuelského závodníka v závodní sedačce 2012, dodal, že Bottas zatím zůstane jen záložním pilotem.

Pokud se ovšem Bottasovi zcela splní plán, který mu Williams připravil, bude ve velmi dobré pozici pro promoci v roce 2013. Listu Turun Sanomat totiž finský závodník prozradil, že by se měl zúčastnit předsezónních testů i většiny pátečních tréninků.

Bottas má slíbené jezdění jeden den v předsezónních testech, jeden den v sezónních testech a ve všech prvních volných trénincích sezóny kromě těch, které se uskuteční na městských tratích. Premiéra během Grand Prix víkendu ho tedy čeká v Malajsii.

zdroj: f1sports.cz

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře