ROC 2011 výsledky

5. prosinec 2011 | 19.17 |

O víkendu se konal, jak už jsem tu o tom psala, Závod šampiónů (Race of Champions - ROC). Celé se to dalo sledovat přes oficiální stránky tohoto závodu, a myslím, že fanoušci si to ujít nenechali stejně jako já. Bylo to perfektní.

V sobotu večer se v Düsseldorfu konal Pohár národů. Jak už jsem měla v minulém článku, tak závodníci byli rozděleni do dvou skupin. Takže si to zopakujme

Skupina A:
Team France (Sébastien Ogier, Romain Grosjean)
Team Nordic (Tom Kristensen, Juho Hänninen)
Team USA (Travis Pastrana, Brian Deegan)
SAT1 Team Germany 2 (Timo Glock, Timo Scheider)

Skupina B:
Team Germany (Michael Schumacher, Sebastian Vettel)
Team Slavic (Vitaly Petrov, Jan Kopecký)
Team Great Britain (Jenson Button, Andy Priaulx)
Team All Stars (David Coulthard, Filipe Albuquerque)

Pozn.: Názvy týmu jsem záměrně nechala v angličtině.

Do semifinále ze skupiny A postoupily týmy Francie a Severský tým Nordic. Ze skupiny B pak postoupily tým Německa a tým Velké Británie. Bohužel Slovanský tým i s naším Honzou Kopeckým zůstal ve skupině. Ale Honza si připsal aspoň jedno prvenství, když ve voze Škoda Fabia S2000 (tedy v tom, co jezdí IRC) porazil Albuquerqua a připsal si tak úplně nejrychlejší čas ze všech. A pak taky Vitaly Petrov porazil Schumachera ve finiši. Aspoň něco.
Souboj Francie - Sever vyšel lépe severským pilotům a dostali se tak do finále a já měla ohromnou radost, protože tam jel můj oblíbený pilot rally Juho Hänninen, ale taky Toma Kristensena mám ráda jakožto několikanásobného vítěze 24 hodin Le Mans.
Z druhého semifinále nakonec postoupilo Německo. Těšila jsem se na souboj Vettel - Button, jenže Jenson udělal nějakou chybu a dostal se do hodin, takže Seb v pohodě posunul Němce do finále.
Ve finále to bylo taky jednoznačný. Hrozně jsem fandila týmu Nordic, ale samozřejmě, že vyhráli Němci. Bylo to už jejich páté vítězství v ROC. Ale asi to opravdu nebylo moc fér, jak říkal i komentátor, že Juha posadili do bugyny, když v ní předtím v ROC ještě nejel. Ale co se dá dělat, druhý místo je taky dobrý.

No a v neděli odpoledne se pak už jel Závod šampiónů. Já to ovšem celý neviděla, protože se mi to krylo v TV se závodem ve skocích na lyžích. Ale aspoň semifinále a finále jsem stihla. Stejně jako u Poháru národů asi neuškodí, když si připomeneme, kdo byl v jaké skupině.

Skupina A:
Filipe Albuquerque
Andy Priaulx
David Coulthard
Travis Pastrana

Skupina B:
Mattias Ekström
Martin Tomczyk
Jan Kopecký
Sébastien Ogier

Skupina C:
Michael Schumacher
Jenson Button
Brian Deegan
Juho Hänninen

Skupina D:
Sebastian Vettel
Tom Kristensen
Vitaly Petrov
Romain Grosjean

Z každé skupiny postupovali do čtvrtfinále dva nejlepší.

Ze skupiny A postoupili Coulthard a Priaulx, ze skupiny B to byli Tomczyk a Ogier, ze skupiny C Schumacher a Button a ze skupiny D šli dál Vettel a Kristensen. Ve čtvrtfinále se utkali tyto dvojice: Priaulx - Ogier, Coulthard - Tomczyk, Schumacher - Vettel, Kristensen - Button. Dále pak šli Ogier, Tomczyk, Schumacher a Kristensen. 
V prvním semifinále byli Ogier a Tomczyk a Sébastien Ogier suverénně postoupil do finále. V druhém semifinále to bylo velmi těsné. Tom Kristensen porazil Schumachera pouze o několik desetin. 
Finále tedy bylo mezi Sébastienem Ogierem (který jel na ROC poprvé a už v barvách svého příštího zaměstnavatele ve WRC Volgswagenu) a Tomem Kristensenem. V první jízdě jeli v bugynách a Ogier tuto jízdu suverénně vyhrál. Pro druhou finálovou jízdu bylo připraveno Audi R8 a já si říkala, že když Tom jezdí v Le Mans právě pro Audi, tak bude mít výhodu a třeba vybojuje to, aby se jela ještě třetí jízda, jenže tam byly připraveny vozy Škoda Fabia S2000, takže by to bylo stejně jedno a navíc to nebylo potřeba. Seb totiž i tuhle druhou jízdu vyhrál a stal se tak Šampiónem šampiónů 2011.

Honza Kopecký tedy zůstal už v základní skupině, ale připsal si opět jedno hezké prvenství. A sice, že jako jediný dokázal porazit letošního vítěze, tedy Ogiera. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře