Shrnutí sezóny 2011

30. listopad 2011 | 14.05 |

Bože, ta sezóna ale rychle utekla. Ještě si pamatuju, jak jsem nadšeně sledovala závod v březnu v Austrálli a už je zas konec. No a jak jsem u předchozího článku slíbila, tak také činím. Dávám sem moje shrnutí celé této sezóny. A opět jsem si vypůjčila otázky z motorsport fóra, kam už teda nechodím a celkově je tam "mrtvo".  I když jsem si je trošku upravila. Ale slibuju, že shrnutí po příští sezóně už bude originálnější a zkusím si vymyslet něco vlastního.

Nejrychlejší muž sobotního odpoledne, aneb kdo byl nejlepší v kvalifikaci?
Sebastian Vettel.

Kdo by se stal podle vás osobností roku 2011?
Sebastian Vettel a nebo Adrian Newey.

Který motor šlapal tento rok nejlépe?
Těžko říct. Možná Renault, když s ním získal Red Bull titul, i když je pravda, že v ostatních vozech to zas tak dobrý nebylo.

Který tým byl v roce 2011 nejlepší?
Red Bull.

Který nováček si zaslouží titul Nováček roku?
Podle bodů v tabulce by to měl být Paul di Resta. Jenže je zas pravda, že nemůžu srovnávat Paula, který jede ve Force Indii například s Jéromem, který měl vůz týmu Virgin a který se umisťoval na konci pole, protože to auto prostě konkurenceschopný není. Takže bych asi měla porovnávat ty výkony nováčků. A to je těžký. Letos teda byl nováčkem Paul, jak už jsem napsala, dále teda Jérome d'Ambrosio, Sergio Pérez, Pastor Maldonado a zhruba od půlky sezóny Daniel Ricciardo. Ta otázka po mě chce porovnat neporovnatelné! Výkony Daniela se dají jen těžce porovnávat, protože neodjel celou sezónu, ale on talent určitě má. Rozhoduju se mezi Paulem a Sergiem a nevím. Sergia jsem letos hodně sledovala, takže o jeho výsledcích mám celkem přehled. No ale tak jsem se rozhodla pro Paula.

Který tým se v roce 2011 nejvíc zlepšil?
Kdyby to byla otázka, který tým se nejvíc zhoršil, tak je pro mě odpověď snažší, než u opačné otázky. Ale asi Force India.

Který předjížděcí manévr byl v roce 2011 tím Nej?
Já si to nepamatuju! Sakra, vážně mě vůbec nic nenapadá. Ale rozhodně by to nebyl žádný manévr, ke kterému došlo jen díky DRS. Já to DRS tak nesnáším...Možná manévry a následné kolize Massa - Hamilton...

Crash, který vám tento rok přímo vyrazil dech?
Checo Pérez v kvalifikaci na GP Monaka.

Který pilot se nejvíc v roce 2011 zlepšil?
Podle mě nikdo. Všichni se tak nějak drželi tam, kde loni...

Závod roku 2011?
Je těžký vybrat závod roku, když všechny ovládl Red Bull....Fakt nevím, co mám vybrat, ale možná ten deštivý v Montrealu, který se nakonec protáhl na 4 hodiny...a nebo Silverstone nebo Spa, ale ten hlavně kvůli tomu místu. Jo, a jako již tradičně se mi líbil Singapur a částečně to je způsobený i tím prostředím.

Pilot roku 2011?
Seb Vettel.Událost roku?
Já ani nevím. Možná změny v pravidlech ohledně pneu a taky DRS. Mě se prostě DRS nelíbí. Ale jinak mě nějaká velká událost nenapadá. Možná to, že Red Bull dominoval až tak moc. A nebo kontakty na trati a následně i v paddocku mezi Massou a Hamiltonem :-D

Nejlepší a naopak nejhorší vzpomínka na tuto sezónu?
Objevilo se tu pár talentů. Odjelo se pár hezkých a napínavých závodů. Piloti předvedli několik hezkých předjížděcích manévrů i bez DRS.
K těm zlým vzpomínkách určitě patří nehody, hlavně ta Sergiova v Monaku, jak už jsem psala, ale naštěsí se mu nic nestalo. Nebo pak v závodě Vitaly.

Celkové shrnutí sezóny 2011, aneb jak jste to viděli vy.
Tak a tohle bude asi na delší vyprávění, doufám, že na nic nezapomenu. Takže sezóna začala o dva týdny později než se původně plánovalo, protože první závod sezóny se měl jet v Bahrajnu, kde ale v tu dobu zuřily protesty atd..., takže závod byl zrušen a začínalo se až na konci března v Austrálii. O Bahrajnu se neustále spekulovalo, že se to přesune aspoň na říjen, no nakonec se to zrušilo úplně. Od prvního závodu až po ten poslední dominoval Red Bull, zejména pak Seb Vettel. V tomto směru to letos byla celkem nuda. Už v Japonsku jsme slavili staronového mistra světa, kdežto loni se o titul bojovalo až do posledního závodu sezóny.
O novince jménem DRS jsem se už zmínila, takže o tom už psát nebudu. O novinkách ohledně pneu taky ne. A jiný technický věci jdou trochu mimo mě....
Co se týče jezdců, tak nevím, co bych ještě napsala. V některých týmech se to trochu prohazovalo, viz HRT nebo třeba Renault. Ale u Renaultu to bylo způsobený vážnou havárií Roberta Kubici při rally hned někdy v lednu. Robert na tom byl zle, ale pomalu se z toho dostává. No a tým tak musel řešit, koho posadí vedle Vitalije Petrova. Volba nakonec padla na zkušeného Nicka Heidfelda, ale po pár závodech byl vyhozen a nahrazen Brunem Sennou. U HRT zase měnili Naraina Karthikeyana za Daniela Ricciarda, ale toho si tam tak trošku dosadil Red Bull.
Sezóna zas utekla rychle, už se těším na tu příští. A jenom doufám, že bude víc zajímavá a napínavá než ta letošní.
Koukám, že to shrnutí je kratší než jsem předpokládala...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář