GP Brazílie

28. listopad 2011 | 14.11 |

O víkendu se konal poslední závod F1 této sezóny. Jelo se v Brazílii, na okruhu Interlagos ve městě Sao Paulo. Z první řady startovaly vozy týmu Red Bull, Sebastian Vettel a Mark Webber.

Začátek závodu jsem neviděla, jelikož jsem byla za kulturním programem (adventní trh, rozsvícení vánočního stromu....) u nás na náměstí. Když jsme přišli domů, hned se ale zapla TV a jelo se teprve 29. kolo, takže víc jak půlku závodu jsem viděla.

Nejprve napíšu výsledky závodu, pak sem dám nějaké svoje postřehy.

Takže z vítězství se radoval letos poprvé (a taky naposledy) Mark Webber před svým týmovým kolegou Sebem Vettelem, který měl problémy s převodovkou (a podle týmu je opravdu měl). Třetí skončil Jenson Button. Na místě čtvrtém pak skončil Fernando Alonso, za ním pátý byl jeho týmový kolega Felipe Massa. Šestý byl Adrian Sutil, sedmý Nico Rosberg, osmý Paul di Resta, devátý Kamui Kobayashi a desátý Vitaly Petrov. Toť bodovaná desítka. Za body skončili 11. Jaime Alguersuari, 12. Sébastien Buemi, 13. Sergio Pérez, 14. Rubens Barrichello, 15. Michael Schumacher, 16. Heikki Kovalainen, 17. Bruno Senna, 18. Jarno Trulli, 19. Jérome d'Ambrosio, 20. Daniel Ricciardo. Závod nedokončili Lewis Hamilton kvůli závadě na převodovce, Pastor Maldonado po nehodě, Timo Glock, kterému tým špatně upevnil kolo a to mu ulétlo, a Tonio Liuzzi taktéž kvůli technickým problémům.

A teď nějaké moje postřehy. Ráda bych viděla to pochybení Virginu a to, jak Timovi upadlo to kolo. Asi to bylo hodně nebezpečné. Pak bych taky chtěla vědět, co se to dělo na startu, protože ten jsem neviděla. A taky, co to zas vyváděli Schumacher a Senna. Prý, když se Schumacher chtěl dostat před Bruna, tak si poničil o jeho přední křídlo zadní pneumatiku a musel na výměnu do boxů. Bruno pokračoval dál, ale dostal za tento incident trest v podobě průjezdu boxovou uličkou a pak mu začlo zlobit to přední křídlo, takže musel do boxů znovu. Nakonec z toho bylo až 17. místo. To je hodně velká škoda, když vezmeme v potaz, že Bruno startoval z 9. místa.

Po startu vedl Seb, jenže začal mít problémy s převodovkou, a tak ho zhruba v tom 29. nebo 30. kole (zrovna, jak jsme zapli televizi) předjel Mark Webber. Samozřejmě se začalo spekulovat, že to byla týmová režie, že Seb žádný problémy s převodovkou nemá, že jenom potřebovali dostat Webbera před něj, protože stále bojoval o 3. místo v šampionátu. No ale tým tvrdí, že Seb opravdu problémy měl. No což, je to jejich věc.

Pochválit musím oba vozy Force Indie, opět ukázaly, že FI na to začíná dost mít. A taky se mi tentokrát líbil výkon Nica Rosberga. Ale ze všeho nejvíc musím pochválit Kamuie, že z toho 16. místa se dokázal dostat až na 9. místo a brát 2 body, díky čemuž Sauber skončil celkově 7.! To mám opravdu radost. Škoda, že nebodoval i Sergio (ten, pro změnu, startoval z místa 17.), ale dokončil 13. a to taky jde. Škoda těch hodin....