Shrnutí sezóny 2011

22. listopad 2011 | 16.51 |
› 

Shrnutí toho, jak jsem sezónu viděla já v kategorii Moto2.

Nejrychlejší muž sobotního odpoledne, aneb kdo byl nejlepší v kvalifikaci?
Aha, hned takhle na začátek obtížná otázka. Rozhoduju se mezi Márquezem a Bradlem. Koukám do statistik a oni oba dva získali 7 pole position. Takže asi byli oba dva stejně rychlí :-D. Ale kdybych se měla rozhodnout podle sebe, tak bych přeci jen tu cenu dala asi Bradlovi.

Kdo by se stal podle vás osobností roku 2011?
Ať přemýšlím, jak přemýšlím, tak mě prostě nikdo nenapadá, takže budu muset vybrat jednoho z dvojice Bradl - Márquez. Ale protože to byla Marcova první sezóna a on předváděl to, co předváděl, tak se osobností roku stává on.

Která motorka šlapala tento rok nejlépe?
Jelikož všichni mají motory Honda, tak tady vlastně jde o to, které šasí bylo nejlepší. Já osobně v tom teda moc přehled nemám, kdo na čem vlastně jezdil. Ale řekla bych, že Suter.

Který tým byl v roce 2011 nejlepší?
Asi Viessmann Kiefer Racing.

Který nováček si zaslouží titul Nováček roku?
Marc Márquez.

Který tým se v roce 2011 nejvíc zlepšil?
Ajaj, tak to teda nevím....Že by Marc VDS Team? I když ani tam ty výsledky nebyly zrovna dobrý....

Který předjížděcí manévr v roce 2011 byl tím Nej?
Otázky na předjížděcí manévry jsou prostě záludný....Těžko se to všechno pamatuje...Já prostě nevím...

Crash, který vám tento rok přímo vyrazil dech?
Pád Yuki Takahashiho, už ale nevím, kde to bylo. Pak taky některé pády Marca Márqueze a taky Axel Pons v Malajsii.

Který jezdec se nejvíc v roce 2011 zlepšil?
To je těžký říct. Většina závodníků, která mě letos překvapila, přišla z jiné kategorie a tohle byla jejich první sezóna v Moto2. 

Závod roku 2011?
Tak tady pravděpodobně nedokážu vybrat jenom jeden. Bude jich, stejně jako v kategorii 125 ccm, víc. Assen, Sachsenring, Brno, Phillip Island, Valencie.

Jezdec roku 2011?
Pravděpodobně Marc Márquez.

Událost roku?
Událost roku v Moto2? Musím přemýšlet....Je obtížné vybrat nějakou událost, která se stala, jako událost roku 2011. Teď mě tak napadá, že by to možná mohlo být vítězství Michele Pirra z Valencie, čímž uctil památku Simoncelliho. To bylo opravdu dojemné.

Nejlepší a naopak nejhorší vzpomínka na tuto sezónu?
Tady se budu opakovat ze 125 ccm. Ty pěkné vzpomínky jsou dobrá umístění mých oblíbených jezdců a pak taky krásný souboje na trati. Mezi ty špatný patří vážná zranění některých závodníků.

Celkové shrnutí sezóny 2011, aneb jak jste to viděli vy.
Letošní sezóna Moto2 se mi líbila. Ze začátku to vypadalo, že o titul pojedou Bradl, Lüthi a Iannone. Druhý a třetí jmenovaní ovšem postupem sezóny nějak začali ztrácet dech. Naopak Marc Márquez, který na začátku sezóny jenom padal, se zvedl a najednou byl v souboji o titul. I já to tu prorokovala, že Bradl má náskok, ale ještě to všechno ztratí a Márquez bude mistrem světa. Nebýt Marcových zranění z konce sezóny, tak jsem přesvědčená, že by ten titul opravdu dal. Ale na kdyby se nehraje....Velká škoda, že letos neměla v této kategorii svého zástupce taky ČR a ani to nevypadá, že by příští rok někdo přišel.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář