Konečně jsem si udělala čas, a tak můžu začít sepisovat jakési shrnutí letošní sezóny, stejně jako jsem to udělala u Superbiků a Supersportů. A začnu u malorážek, tedy u kubatury 125 ccm.

Nejrychlejší muž sobotního odpoledne, aneb kdo byl nejlepší v kvalifikaci?
Tak podle mě tady je odpověď celkem jasná. Nico Terol.

Kdo by se stal podle vás osobností roku 2011?
Těžká otázka. Asi bych tu měla napsat, že Nico, když už je mistrem světa, ale já fakt nevím. Ale asi jo. Mohl by to být i nějaký šéf týmu, ale nechám tam Nica.

Která motorka šlapala tento rok nejlépe?
Tady není o čem diskutovat. Aprília.

Který tým byl v roce 2011 nejlepší?
Bankia Aspar (nebo jak se ten tým vlastně oficiálně jmenuje), i když Fini (týmy Akiho Aja) byli taky dobří.

Který nováček si zaslouží titul Nováček roku?
Tak tady je odpověď taky jednoduchá. Maverick Viňales. Sice jsem se jeho fanynkou nestala, ale jeho výkony byly fakt neskutečný.

Který tým se v roce 2011 nejvíc zlepšil?
Tým? Tak to vážně netuším....

Který předjížděcí manévr v roce 2011 byl tím Nej?
No tak vybírat jeden předjížděcí manévr v této kategorii je celkem oříšek. Matně si vzpomínám, že jsem několikrát prohlásila, že to předjetí bylo parádní, jenomže už si jaksi nevybavuju, o kom jsem to řekla....

Crash, který vám tento rok přímo vyrazil dech?
Hm...pár jich určitě bylo, jen si vzpomenout...

Který jezdec se nejvíc v roce 2011 zlepšil?
Podle mě to byl Johann Zarco.

Závod roku 2011?
Nemůžu vybrat jenom jeden, takže podle mě byly nej závody - Sachsenring, Brno, Motegi, Phillip Island a Valencie.

Jezdec roku 2011?
Nicolás Terol.

Událost roku?
Jako první mě napadla ta, že kategorie 125 ccm se letos jela naposled.

Nejlepší a naopak nejhorší vzpomínka na tuto sezónu?
Tady se možná budu hodně opakovat. Mezi ty dobré vzpomínky určitě patří vítězství a dobrá umístění mých oblíbených jezdců a mezi ty špatné patří jejich neúspěchy a pády. Pochválit musím Kubu Kornfeila, který si opět vedl moc dobře. A taky nesmím zapomenout na Míru Popova, který startoval na divokou kartu v Brně a dokončil na krásném 17. místě. Na divokou kartu pak ještě startoval v Misanu, kde všechny ohromil, když si v kvalifikaci vybojoval 6. místo, tedy druhou řadu a v závodě pak skončil 13.!

Celkové shrnutí sezóny 2011 aneb jak jste to viděli vy.
Sezóna malorážek je vždy perfektní. I když letos to ze začátku vypadalo na jasnou dominanci Nica Terola, tak Johann Zarco se nenápadně přibližoval až málem Nica o ten titul opravdu obral. Málem. Dobré výkony předváděl také mladý Maverick Viňales a jak už jsem napsala o otázku výše, tak i naši Kuba Kornfeil a Míra Popov. Fin Niklas Ajo mě mírně zklamal, těch nedokončených závodů je víc jak dokončených, ale byla to jeho první sezóna.
No a teď to, na co nesmím zapomenout. Éra motocyklů 125 ccm skončila. Od příštího roku nás čeká nová kategorie Moto3, o které už jste si tu u mě na blogu mohli také něco málo přečíst. Po 63 letech končí jedna skvělá éra závodění, ale já jsem pevně přesvědčena, že další skvělá závodnická éra začíná....