Finále GP2 v Abu Dhabi

14. listopad 2011 | 13.52 |

V Abu Dhabi ve Spojených Arabských emirátech se konalo Finále GP2. Nezapočítává se to do letošní sezóny, počítá se to zvlášť. Pole position si v pátek odpoledne vyjel Fabio Leimer v týmu Racing Engineering, vedle něj se postavil Dani Clos v týmu Rapax. Pepa Král, jedoucí v týmu Arden, se kvalifikoval na vynikající 3. pozici, Honza Charouz, v týmu Carlin, startoval z místa 24.

Sobotní závod startoval v 8 hodin ráno našeho času, ale já ho neviděla. Vyhrál ovšem celkem suverénně Fabio Leimer. Druhý skončil Luiz Razia za tým Caterham a třetí skončil Jolyon Palmer jedoucí za tým Barwa Addax.
Pepa byl prý zapleten do kolize ze začátku závodu, a pak byl až na konci, takže závod sice dokončil, ale až na 20. místě, tedy předposlední. A to je velká škoda, po té úžasné kvalifikaci měl šanci bojovat klidně i o pódium. Honza Charouz kvůli nehodě taky nedokončil.
Za první trojkou ještě na bodech skončili Marcus Ericsson, Kevin Ceccon, Tom Dillmann, Antonio Felix da Costa a James Calado. Jelikož se rošt pro druhý závod otáčí, tak z pole position do druhého závodu startoval právě Calado.

Druhý závod byl na programu v neděli o půl jedenácté dopoledne a ten už jsem si ujít nenechala a jsem ráda, protože ten závod byl perfektní. Z pole position tedy startoval James, vedle něj byl da Costa. Pepa startoval z té 20. pozice, Honza Charouz byl na startu asi 23.
James vyrazil perfektně a ostatním ujížděl. Moc dobrý start měl taky Marcus, který během závodu Jamese začal stahovat a já nevěděla, komu fandit. Protože Marcus je můj oblíbený pilot snad od prvního závodu GP2, který jsem kdy viděla a navíc je to Švéd, ale James zas jezdí pro ART a ten tým já mám ráda.
Nakonec James vedení udržel a radoval se z vítězství. Je to ale neuvěřitelné, při svém debutu v GP2 hned vyhrál, druhý skončil teda Marcus a třetí jeho týmový kolega Tom Dillmann.
Pepa dojel 12., Honza 17.
Závod byl okořeněn několika penalizacemi, počítala jsem je, ale u čísla 6 už jsem to nějak počítat přestala..:-D A ten závěr, jak si to tam kluci dávali v boji o 5. a 6. místo, tedy o poslední dvě bodované pozice, to bylo neuvěřitelný. Bohužel Stefano Coletti z toho vyšel asi nejhůř, protože havaroval, i Fabio Leimer měl poničený vůz, který nakonec dovezl do cíle až na 10. místě. Vypadalo to, že si kluci za tyhle manévry vyslouží nějaké penalizace, ale vypadá to, že vše zůstane, tak jak je. Z této mely nakonec nejlépe vyšel k mé velké radosti Esteban Gutiérrez. Ten, kvůli pokaženému sobotnímu závodu, startoval až z místa 21., myslím, nakonec byl v cíli 5. To musím Estebana opravdu pochválit.

Nejvíce bodů tedy v tomto samostaném dvojzávodě získal Fabio Leimer, který tak toto GP2 finále vyhrál. Pirelli se rozhodlo, že udělí peněžní odměnu nejlepším dvěma nováčkům, kteří přichází z GP3. Těmi se nakonec stali James Calado a Tom Dillmann.

To je tak asi všechno. GP2 Asia už letos nebude, sloučí se to s normální GP2, takže bychom mohli vidět delší a lepší sezónu. Kalendář ale ještě vydán nebyl.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře