GP Valencie

7. listopad 2011 | 17.36 |
› 

O titulu se mělo rozhodovat v posledním závodě sezóny na okruhu ve Valencii. Nakonec vše ale bylo jinak. Marc Márquez totiž během minulých dvou GP havaroval a nebyl na tom zdravotně dobře. Navíc při pádu v Sepangu se uhodil do hlavy a měl rozmazané vidění, takže do minulého závodu nemohl startovat. Ve středu šel na oční test a ten ukázal, že jeho zrak ještě není stoprocentní, a tak to vypadalo, že Marc do závodu nenastoupí, a Bradl se stane mistrem světa. Tým to poté potvrdil. Jenže v pátek řekli, že to odvolávají, že rozhodnou až v sobotu, že možná Marc do kvalifikace nastoupí. Nenastoupil. A tak se Stefan Bradl stal letošním mistrem světa Moto2 ještě před nedělním závodem.

Kvalifikaci jsem neviděla, protože jsem musela na odpolední na brigádu, ale prý během ní pršelo. Takže jezdci zajeli několik kol na začátku, a pak už zůstala většina z nich v boxech. A stalo se něco neuvěřitelného. Z prvního místa startoval Michele Pirro, z druhého Yuki Takahashi. Oba dva jezdí za tým Gresini a oba dva řekli, že jedou pro zemřelého Marca Simoncelliho, protože on jezdil na tým Gresini MotoGP. Já a ségra si myslíme, že to byl byl jakýsi "boží zásah", protože ti dva byli první a pak začlo pršet....Asi jsem moc pověrčivá....V první řadě kluky od Gresiniho doplnil k mé radosti Fin Mika Kallio.

Do čela se po startu závodu, který byl též lehce ovlivněn deštěm, dostali oba jezdci od Gresiniho. Bohužel Yuki Takahashi měl z prvního místa velice ošklivě vypadající pád, po kterém byl převezen do lékařského střediska na okruhu a poté i na kontrolní vyšetření do nemocnice. Podle vyjádření je ale zdravotně v pořádku.

Mě se celý závod líbil, opět byl nabitý akcemi, a protože trať byla lehce mokrá, tak se děly věci. Jezdci, kterým mokrá trať svědčí, se rychlostí blesku dostávali kupředu. Vítězství v závodě si nenechal vzít Michele Pirro, který věnoval své vítězství "tam nahoru" Marcovi. Celý tým Gresini a hlavně jeho šéf Fausto Gresini neskrývali dojetí a slzy. Druhý v závodě dojel k mé velké radosti Mika Kallio a třetí byl švýcarský jezdec Dominique Aegerter. Tomu mechanici z týmu před výhlášením stříhali vlasy. To zas byla nějaká sázka určitě :-D Na 4. pozici dokončil Anthony West, který prostě na vodě jezdí neuvěřitelně. V dnešním závodě se ale ještě bojovalo o celkové 3. místo v šampionátu mezi Alexem de Angelisem a Andreou Iannonem. Mezi nimi byl před tímto závodem jeden bod ve prospěch Iannoneho. A protože Iannone závod dokončil 11. a de Angelis 12., tak se z toho 3. místa raduje Ital Iannone. Už jistý mistr světa Stefan Bradl upadl hned ze začátku závodu a dále už nepokračoval.

Celkové pořadí šampionátu:

1. Stefan Bradl (GER) 274 bodů
2. Marc Márquez (SPA) 251 bodů
3. Andrea Iannone (ITA) 177 bodů
4. Alex de Angelis (RSM) 174 bodů
5. Thomas Lüthi (SWI) 151 bodů
6. Simone Corsi (ITA) 127 bodů
7. Bradley Smith (GBR) 121 bodů
8. Dominique Aegerter (SWI) 94 bodů
9. Michele Pirro (ITA) 84 bodů
10. Esteve Rabat (SPA) 79 bodů
........................................................................
16. Mika Kallio (FIN) 61 bodů

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář