GP Valencie

7. listopad 2011 | 16.32 |
› 

Poslední závod sezóny roku 2011 se konal tradičně ve Španělské Valencii. Do historicky posledního závodu třídy 125 ccm startoval z pole position poprvé v kariéře Brit Danny Webb na stroji indické stáje Mahindra. Vedle něj v první řadě stáli Louis Rossi a Johann Zarco, oba dva z Francie. Kvalifikace byla trošku poznamenaná deštěm, proto například vedoucí jezdec MS Nico Terol startoval až z 9. místa. Mezi ním a Zarcem bylo před tímto závodem 20 bodů, takže se rozhodovalo o titulu mistra světa.

Na začátku závodu, který byl taktéž trochu poznamenám deštěm, ale závod samotný byl vyhlášen jako suchý, šel do čela Héctor Faubel a dlouhou dobu také vedl. Za ním se to ale celkem míchalo a postupem času se několik jezdců k němu přiblížilo. Johann Zarco upadl už v 5. kole a v závodě už nepokračoval, takže mistrem světa se v té chvíli stal Nico Terol. Ten se pak také dostal do souboje o vítězství v závodě. Z toho ale bohužel vypadl Sandro Cortese, který bojoval s Maverickem Viňalesem o 3. místo v šampionátu, ale skončil tak 4. Jinak, Zarco a Cortese nedokončili jediný závod za celou sezónu, a zrovna ten poslední. To je škoda.

O vítězství si to rozdala nakonec skupina Faubel, Terol, Viňales. No a vyhrál z nich ten nejmladší a nejméně zkušený Maverick Viňales, kterého přímo do Valencie přijela povzbudit i šéfka týmu Paris Hilton..Podle mého to bylo akorát tak trapné, jak se tam natřásala..ale chápu, že se zase potřebuje zviditelnit. Takže Viňales se stal historicky posledním vítězem závodu 125 ccm a Nico Terol historicky posledním mistrem světa 125 ccm. Nico závod dokončil na 2. místě, jeho týmový kolega Héctor Faubel byl 3. Kuba Kornfeil se během závodu pohyboval kolem 13. místa, jenže bohužel havaroval. Sice v závodě pak pokračoval, ale dokončil ho na 24. místě se ztrátou 1 kola na vítěze. V poslední zatáčce ještě havarovali Luis Salom a Adrian Martín, kteří spolu bojovali, myslím, o 6. místo. Luis to zvedl a stihl dojet na 7. místě, ale Adrian už nedokončil. Do cíle mu chyběla jenom cílová rovinka...Poleman Danny Webb závod také nedokončil.

Musím pochválit Niklase Aja, který byl v závodě na krásném 8. místě.

Celkové pořadí šampionátu je tedy následující:

1. Nicolás Terol (SPA) 302 bodů
2. Johann Zarco (FRA) 262 bodů
3. Maverick Viňales (SPA) 248 bodů
4. Sandro Cortese (GER) 225 bodů
5. Héctor Faubel (SPA) 177 bodů
6. Jonas Folger (GER) 161 bodů
7. Efrén Vázquez (SPA) 160 bodů
8. Luis Salom (SPA) 116 bodů
9. Sergio Gadea (SPA) 103 bodů
10. Alberto Moncayo (SPA) 94 bodů
....................................................................
12. Jakub Kornfeil (CZE) 72 bodů
21. Niklas Ajo (FIN) 19 bodů
30. Miroslav Popov (CZE) 3 body

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře