Kdo kam příští rok?

31. říjen 2011 | 15.59 |
› 

Sezóna 2011 se pomalu ale jistě chýlí ke svému konci a už se začínají vynořovat potvrzené i nepotvrzené zprávy o tom, kdo kde bude jezdit v sezóně 2012. Musím ale říct, že na to, že je konec sezóny, těch potvrzených informací je nějak málo. V minulých dnech totiž Dorna zvěřejnila týmy, které byly přijaty do kubatur Moto2 a Moto3. Tak se podíváme, jak to vypadá v kategorii Moto2. Výběrová komise na zasedání v Austrálii vybrala 20 týmů se 32 jezdci do předběžné startovní listiny 2012.

Forward Racing - Suter
Tento tým zůstává věrný motocyklům Suter, ale chce nastoupit s úplně novou jezdeckou dvojicí. Zatímco zkušený Alex de Angelis je už fix, tak o druhého jezdce Tita Rabata ze Španělska je zájem i z jiných týmů. Kde bude jezdit Jules Cluzel, zatím není jasné!

Gresini Racing - Moriwaki
V italském týmu s motocykly Moriwaki nezůstane kámen na kameni. Yuki Takahashi sice zůstane v týmu, ale pojede o kubaturu výš, tedy MotoGP, stejně jako v roce 2009, ovšem nyní s motocyklem CR. Skvělou gáží v hodnotě 250 000 euro je nazpět lákán ex-mistr světa světa Toni Elías a jeho týmovým kolegou by se mohl stát supersportový ex-šampion Kenan Sofuoglu.

GP Team Switzerland - Kalex
S motocyklem Kalex pojede i v roce 2012 švýcarský pilot Randy Krummenacher.

Ioda Racing Project - Ioda/FTR
Tým Giampiera Sacchiho si chce ponechat Simone Corsiho, ovšem Mattia Pasini novou smlouvu po letošním výsledkovém zklamání neobdrží. Stáj pojede i nadále s vlastním podvozkem Ioda-FTR.

Italtrans Racing Team - Suter
Smlouva s Claudiem Cortim byla prodloužena, jeho dosavadní týmový kolega s motocyklem Suter Roberto Pietri - svěřenec Carlose Lavada - má nabídku od jednoho týmu CRT.

JIR Moto2 - MotoB/TSR
Po odchodu Alexe de Angelise přijde dravý francouzský mladík Johann Zarco. Jeho týmovým kolegou by se měl stát teprve 16-letý Brazilec Eric Granado. Tým pojede i nadále japonské motocykly TSR, které ale až do konce roku 2012 pojedou pod názvem MotoB, neboť tato firma si zakoupila právo na toto jméno.

Kiefer Racing - Kalex
Zůstává německý jezdec Stefan Bradl a německý motocykl Kalex.

Mapfre Aspar Moto2 - Suter
Novým jezdcem bude odchovanec Nicolás Terol. Pokud nevezme nabídku Toni Elías, tak nabídku obdrželi Tito Rabat a Jordi Torres. Asparovci nebudou měnit motocykl a zůstanou na Suteru, ačkoliv se uvažovalo o Kalexu.

Marc VDS Moto2 GP - Kalex?
Tým dává k soudu Eskila Sutera, takže se dá očekávat i přestup na jinou značku. Důvodem soudního sporu je skutečnost, že tým měl "neprodyšnou" smlouvu, že dostane jako první novinky od švýcarské firmy. To ale Eskil Suter porušil, a už v Aragonu měl Marc Márquez k dispozici nové šasí 2012.

Týmový šéf Michael Bartholémy: ,,Je to jasné porušení smlouvy! V ní stojí, že každý nový díl vyrobený firmou Suter Racing Technology dostaneme nejdříve my." Zřejmě zůstane Brit Scott Redding, ovšem výkony Fina Miky Kallia zůstaly hodně za očekáváním.

Monlau Competicion - Suter
Tým Marca Márqueze ztratil hlavního sponzora banku "Catalunya Caixa" - byla pohlcena jinou větší bankou - a to byl jeden z důvodů, proč se týmový šéf Emilio Alzamora rozhodl zůstat v Moto2, neboť vstup do MotoGP by takto tým neutáhl. A tak se hledá k Repsolu další sponzor!

MZ Motor - FTR/MZ
Pouze jedno místo na startovním roštu bude mít německá MZ. Jestli ho dostane Max Neukirchner, nebo Anthony West, bude záležet na situaci, zda Neukirchner nezamíří do MotoGP s týmem "alpha Racing". Jinak tým jezdil s podvozky FTR, které jezdcům zakoupili privátní sponzoři.

Pons Racing - Kalex
Stáj Sita Ponse doufá v udržení Aleixe Espargara, což je hodně nepravděpodobné. Sitův syn Axel buď v týmu zůstane nebo pojede jeden rok CEV. Sito Pons má ale zájem i o Elíase a Rabata. Zůstává ovšem podvozek Pons-Kalex.

QMMF Racing Team - Suter
Katarský tým chce i nadále pokračovat se Španělem Ricky Cardusem, domácí Mashei Al Naimi ale bude po velmi špatných výkonech nahrazen jiným jezdcem.

Racing Team by Queroseno - FTR
Novou týmovou jedničkou bude Julián Simón, to je jasné. Yonny Hernandéz má sice zůstat v týmu, ale přejít do MotoGP....a Tito Rabat má i jiné nabídky.

Speed Master - Suter
Ital Andrea Iannone chce ještě minimálně jeden rok jezdit v Moto2 a konečně zaútočit na titul mistra světa.

Speed Up - FTR
Tým si chce ponechat Pola Espargara, místo Valentina Debiseho je hledán náhradník (Gino Rea?), který si své místo plně zaplatí.

Stop and Go Racing Team - Suter
Ratthapark Wilairot v týmu zůstává, druhý jezdec se teprve hledá.

Technomag CIP - Suter
Švýcar Dominique Aegerter je jasný, se Sofuoglem nebude prodloužena smlouva. Tým i nadále pojede motocykly Suter.

Tech 3 - Tech 3
Brit Bradley Smith zůstává, druhým jezdcem bude mladý Belgičan Xavier Simeon, jezdící doposud za "B" tým této stáje s vlastními motocykly s belgickým televizním kanálem RTL jako sponzorem. Tým tak musí opustit Mike di Meglio, ex-mistr světa stopětadvacítek.

TT Motion Events - Suter
Švýcar Thomas Lüthi v týmu Daniela Eppa zůstává. Ten samotný se bude znovu starat o tým místo Terrela Thiena a samozřejmě, že tato stáj je více známá jako Interwetten Paddock. 

Do nového startovního roštu 2012 nebyly akceptovány nestabilní týmy Alexe Debona (Aeroporto de Castello) a Pabla Nieta (G22).

zdroj: motorkari.cz  

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Kdo kam příští rok? vamira®pise.cz 31. 10. 2011 - 16:55