GP Malajsie

25. říjen 2011 | 08.41 |
› 

Vůbec se mi do toho článku nechce, ale chci dostát tomu, že tu píšu po každém závodě článek, takže tu dávám i tenhle. Je to asi nejsmutnější článek o závodech MotoGP, jaký jsem tu kdy měla.

Ještě před tímto víkendem bylo jasné, že Jorge Lorenzo kvůli zranění prstu nepojede, místo něj Yamaha dala šanci japonskému testovacímu jezdci Katsuyukimu Nakasugovi. Ben, po několika pádech v trénincích i v kvalifikaci, se nakonec po dohodě s týmem rozhodl, že nechce riskovat a nakonec také nestartoval. Na divokou kartu měl startoval John Hopkins, jenže se ozvalo staré zranění ruky, které utrpěl v Brně, a tak Hopper nenastoupil už ani do kvalifikace. Naopak zraněný Héctor Barberá už startoval.

Do první řady se kvalifikovali Dani Pedrosa, Casey Stoner a Andrea Dovizioso, tedy všechny tři tovární Repsol Hondy. Ve druhé řadě pak stáli Colin Edwards, Marco Simoncelli a Nicky Hayden.

No a pak se to stalo. Po startu šel okamžitě do čela Casey Stoner a dokonce si začínal vytvářet jakýsi náskok. Simoncelli a Álvaro Bautista předváděli skvělé předjížděcí manévry, nadchlo mě to. O chvíli poté už jsem jak přikovaná seděla před obrazovkou a čekala na jakoukoli pozitivní zprávu, jenže ta nepřišla...

Když loni umřel v Moto2 Shoya, tak jsem si říkala, že tohle už nikdy nechci zažít. Rok se s rokem sešel a já to bohužel zažila znova. Jo jo, motorsport o sobě zas dává hlasitě vědět, jak nebezpečný stále je. A já, i když jsem nikdy nebyla Marcova fanynka, jsem to hodně těžce nesla. Nemá cenu to tady moc řešit a psát co by, kdyby...Čas vrátit bohužel nemůžeme...Tak odpočívej v pokoji, Marco.

Závodníci tedy ujeli zhruba 1 a půl kola. Pak se to stalo a závod byl bez náhrady zrušen.

Příští závod se jede 6.11. ve španělské Valencii a je to už poslední závod této sezóny.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře