GP Malajsie

24. říjen 2011 | 15.24 |
› 

Předposlední závod sezóny se odehrál na okruhu Sepang v Malajsii. Z první řady startovali Thomas Lüthi, Stefan Bradl a Michele Pirro, i přes to, že dvakrát během kvalifikace upadl. Bradlův soupeř o titul mistra světa Marc Márquez se kvalifikoval až na 36. příčce, ale do závod nakonec nezasáhl.

Hned v pátek během tréninku se totiž stala taková věc. Nad jedním místem okruhu zapršelo a trať tam byla mokrá. Jenomže traťoví komisaři nic nesignalizovali. A tak se stalo, že v této zatáčce během chvíle upadli Jules Cluzel, Marc Márquez, Bradley Smith, Yonny Hernandéz. Podle fotek to vůbec nebylo hezké. Bylo to nebezpečné, protože letící části motocyklů mohly zranit jezdce, který se snažil jít z té havárie pryč, jestli chápete, jak to myslím. Jules a Yonny skončili nezraněni. Marc byl převezen na vyšetření, které ukázalo, že sice nemá nic zlomeného, ale má naražené rameno, bok a myslím, že i krk. Prostě sám Marc se necítil dobře a tak se rozhodl, že ostatní tréninky vynechá a bude se soustředit na kvalifikaci. Jenže odjel pouze dvě měřená kola a pak odjel z boxů pryč. Po nedělním ranním warm upu mu lékaři start v závodě zakázali. Bradley Smith byl převezen do nemocnice s podezřením na vnitřní zranění a na zlomená žebra. Nakonec z toho je "jenom" zlomená klíční kost a GP Malajsie tak pro něj skončila. Kvůli pádu z tréninku nemohl startovat ani Ricky Cardus a nestartovali stále zranění Julián Simón, Sergio Gadea a zdá se mi, že ještě někdo, teď nevím.

Vedení okruhu za tento incident, že traťoví komisaři nesignalizovali změněné podmínky na trati, dostalo pokutu 15000 euro.

Kvůli Marcovu zranění se mohl Stefan Bradl stát mistrem světa. Jenže k tomu potřeboval vítězství. Nejlépe odstartoval poleman Lüthi, ale Stefan neponechal nic náhodě, dostal se do vedení a téměř celý závod vedl. Za nimi se tlačili bratři Espargarové Pol a Aleix, Alex de Angelis, Mika Kallio, Michele Pirro, Dominique Aegerter či Andrea Iannone. Během závodu bylo několik pádů. Pád, ve kterém byli Simone Corsi a Claudio Corti, nebyl hezký, naštěstí se to obešlo bez zranění, kluci měli štěstí. Asi tři kola před koncem se Thomas dostal před Stefana a bylo jasné, že Stefan si to jen tak nenechá. Jenomže zanedlouho poté na okruhu zavlála červená vlajka. Vítězem byl tím pádem vyhlášen Thomas Lüthi, pro kterého je to první vítězství v této kubatuře. Druhý skončil Stefan Bradl, a tím pádem se mistrem světa ještě nestal. Na třetím místě byl nakonec Pol Espargaró. Za ním v TOP 10 skončili Alex de Angelis, Dominique Aegerter, Mika Kallio, Michele Pirro, Aleix Espargaró, Andrea Iannone a Scott Redding.

Červená vlajka byla vyvěšená kvůli pádu Axela Ponse, který zůstal ležet na trati. Dlouhou dobu se o něm neobjevovaly žádné informace, dneska jsem konečně něco našla. Bylo to na oficiálních stránkách týmu Pons ve španělštině a já svou chabou španělštinou z toho vyrozuměla, že Axel byl ihned po nehodě převezen vrtulníkem do nemocnice poblíž Kuala Lumpur. Během převozu už byl při vědomí, ale trpěl závratěmi, má otřes mozku a v nemocnici mu teď dělají všechna možná vyšetření, aby předešli nějakému vážnému zranění. Tak doufám, že se z toho Axel dostane. Jinak prý podle těch stránek a jestli jsem to dobře pochopila, tak Axela přejel jezdec jedoucí za ním (nechci tady ale šířit nepravé informace, já to tak pochopila. Vím, že během závodu jel těsně za ním Kenny Noyes a pak ve stejné chvíli, jako Axel, vypadl ze závodu. Žádný záběr na tu nehodu jsem ale neviděla).

Celkové pořadí tak vede Stefan Bradl o 23 bodů před Marcem Márquezem.

Příští, již poslední závod sezóny, se jede 6.11. ve španělské Valencii.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře