GP Malajsie

24. říjen 2011 | 14.57 |
› 

Předposlední závod sezóny se odehrál na malajském okruhu Sepang. Z první řady startovali Nicolás Terol, Héctor Faubel a Sandro Cortese. Nicův soupeř o titul mistra světa Johann Zarco startoval, kvůli pádu v závěru kvalifikace, až z 15. pozice. Kuba Kornfeil si vyjel do závodu pěknou 11. příčku.

Po startu se do čela dostal právě Nico Terol, který tady už mohl slavit titul mistra světa a celou dobu to tak vypadalo. Za ním se ve skupince drželi Héctor Faubel, Maverick Viňales, Sandro Cortese a po skvělém startu i Johann Zarco. Jenže Nico dostal highsider, který sice ustál, ale motorka ho pěkně pokopala a Nico se propadl až na konec skupiny. Takže z titulu nebylo nic a my si na nového mistra světa musíme ještě dva týdny počkat.

Z vítězství se tak nakonec radoval Maverick Viňales, druhý byl Sandro Cortese a třetí Johann Zarco. Na 4. místě skončil Héctor Faubel, 5. byl nakonec Nico Terol, 6. Jonas Folger, 7. domácí Zulfahmi Khairuddin, který určitě udělal všem Malajcům radost a 8. skončil český závodník Kuba Kornfeil. Vynikající výsledek. TOP 10 pak ještě dokompletovali Alberto Moncayo a Danny Kent.

V celkovém pořadí je tak mezi prvním Nicem a druhým Johannem 20 bodů. Bitva bude i o třetí místo v šampionátu, protože třetího Sandra Corteseho a čtvrtého Mavericka Viňalese dělí pouhé 2 body.

Další, poslední závod sezóny, se jede 6.11. ve španělské Valencii.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře