Formula One Fantasy - Heikki Kovalainen

21. říjen 2011 | 18.00 |

Jediný, s kým jsem tu měla rozhovor v rámci Formula One Fantasy, byl Sergio Pérez, jehož rozhovor jsem si sama překládala a teď, když se na to zpětně dívám, tak vidím, kolik je v tom překladu chyb...Ale opravovat už to nebudu, nechám to tak, jak to je. Rozhovor s Heikkim tu prostě nesmí chybět, protože ty odpovědi jsou dokonalé a navíc Heikki je Fin a co je finský, to se na tomto blogu objevuje ;-). Tentokrát jsem ovšem rozhovor nepřekládala.

Kdyby sis musel vybrat nový městský okruh pro závod F1 - které město by sis ve světě vybral a proč?
Rozhodně Helsinky. A než něco řeknete, pouze dodám, že to nemá nic společné s tím, že pocházím z Finska. Zkrátka si myslím, že se jedná o skvělé mezinárodní město. Závod v něm by byl určitě úžasný a party by byly lepší, než kdekoliv jinde ve světě. Zajistil bych, aby se hrál pořádný metal, včetně Nightwish. Možná by to nebyla normální hudba pro party, ale přinejmenším mě by se líbila. Jo, a muselo by se jet v zimě, na pneumatikách s hroty.

Pokud by sis mohl vybrat někoho z bývalých mistrů světa za svého týmového kolegu, kdo by to byl a proč?
Kimiho [Räikkönena]. Domnívám se, že s Kimim bychom si užili spoustu legrace, jak na trati, tak I mimo ní. A mohli bychom mezi sebou hovořit finsky a inženýři by nám nerozuměli. To by mohlo být hodně zábavné.

V minulosti se v F1 objevilo hodně novinek - přísavný efekt, aktivní zavěšení, přeplňování motorů, šestikolky, atd. Pokud by se mohla zavést jedna z bývalých inovací, kterou by sis vybral a proč?
Desetiválcové motory. Mě ostatní inovace moc neznepokojují, ale zvuk V10 při plném plynu byl tak skvělý, že bych je chtěl znovu vídávat.

Kterou novinku bys rád viděl v budoucnosti?
Opravdu si nemyslím, že teď potřebujeme něco měnit. Jako pilot vždy chcete mít více výkonu a přilnavosti. Je vám vcelku jedno, kde se to vezme, chcete jen jezdit tvrději a rychleji, takže mi koukejte dát něco, co by mě uspokojilo.

Pokud bys po zbytek svého života mohl jezdit na jediném okruhu – který ze současných či minulých z celého světa by sis vybral?
Vybral bych si Suzuku. Je to pořádný okruh, který prověřuje piloty i auta. První sektor od zatáčky č. 1 až po zatáčku č. 7 je mou nejoblíbenější sekvencí zatáček v celé sezóně. Musíte do toho jít naplno hned od počátku, najíždět si a udržovat výkon, jinak ztrácíte čas . Tak by měl vypadat opravdový okruh – stoupání, pořádné rychlé zatáčky, hluboce vášniví a dobře informovaní fanoušci a skutečný závod. Miluji to.

Maserati, Alfa Romeo, Tyrrell, March - to jsou některé týmy, které opustili F1. Za který bývalý tým bys jezdil nejraději a proč?
Nyní jezdím za jediné jméno, za které jsem vždy chtěl jezdit. Upřímně to však není pouze o jménu, ale o tom, jak tým přistupuje k závodění. A myslím si, že to děláme správně.

Kdybys měl navrhnout nový okruh pro F1 a mohl dát dohromady všechny své oblíbené zatáčky z ostatních světových okruhů - které tři bys do něj chtěl zahrnout nejvíce a proč?
Nedokázal bych vybrat jen tři, ale řekl bych, že Esíčka ze Suzuky, Becketts ze Silverstone a zřejmě Eau Rouge. Eau Rouge není takovou výzvou, jakou bývalo, ale Suzuka a Becketts jsou stále velmi náročné, ty bych tedy bral určitě.

Kdyby ses mohl vrátit v čase a závodit v F1 v kterékoliv dekádě od 50. do 90. let, kterou by sis vybral a proč?
Obecně mám v životě raději moderní věci, vybral bych si tedy zřejmě současnost. Není to o bezpečnosti, kouzelné atmosféře či něčím podobným, ale tím, že auta jsou nyní tak rychlá a vyžadují tolik odhodlanosti, abyste z nich dostali to nejlepší. Stále jsou nebezpečná, i když je ta míre nižší. Zní úžasně a skvěle se řídí.

Které ze současných pravidel F1 bys nejraději změnil a proč?
Není nic, co bych opravdu chtěl změnit. Pravidla odpovídají době, v níž závodíme, podle mě jsou tedy celkem správná.

Které dva piloty z odlišných období bys viděl nejraději proti sobě závodit?
Miku Häkkinena a Ayrtona Sennu. Vím, že se jejich životy překrývali, ale na vrcholu kariéry si to spolu nerozdali. Myslím, že Ayrton by měl s Mikou v jeho době co dělat. Bylo by úžasné to sledovat.

Kdybys byl šéfem týmu, kterého ze současných pilotů by sis vybral do svého týmu (krom sebe a svého týmového kolegy)?
Bral bych Fernanda Alonsa.

Pouze 19 světových závodních okruhů tvoří letošní kalendář Formule 1. Kdybys mohl jeden přidat, který by to byl a proč?
Haha! Ahvenisto ve Finsku nebo Kemoru, také ve Finsku. Zjistěte si sami, proč. A když už nic z těch dvou, pak Oulton Park nebo dlouhý okruh v Brands Hatch. Vlastně bych bral Oulton Park. Bylo by to šílené. Nevím, je to tak skvělý nápad s moderními vozy F1. Byl oby to tak nebezpečné, ale ten úsek mezi Druids a Lodge s tím velkým skokem uprostřed, to by bylo více než náročné. Pokud byste tam vylétli, měli byste zaděláno na problém. Za pokoukání by to však stálo.

Pokud bys pořádal party a mohl pozvat lidi z motosportu - z minulosti či současnosti - koho bys přizval?
Určitě Kimiho. Bez Kimiho není party. Když máte Kimiho, pak také musíte mít Eddieho Irvina. A samozřejmě Tonyho Fernandese. Tito tři by se o party už postarali, nikoho jiného by už nepotřebovali. A čtvrtý? Má přítelkyně Catherine [Hyde].

Kdybys měl šanci se svézt v kterémkoliv z legendárních vozů F1 z minulosti (krom těch vyrobených vlastním týmem), který by sis vybral?
Letošní Red Bull (smích).

Ve většině motorhomů chybí nástřešní bazén, bowlingová dráha či otočný suši bar. Kdybys mohl přidat něco navíc do motorhomu týmu, co by to bylo?
Saunu. Samozřejmě. Co jiného by si Fin mohl přát?

Právě jsi vyhrál titul mistra světa - kam bys to zašel oslavit a jaké jídlo by sis vybral?
Odjel bych na sever Finska a uspořádal pořádnou party uprostřed lesů v zimě. To by byla oslava!

zdroj: F1news.cz

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře