Shrnutí sezóny 2011

21. říjen 2011 | 13.40 |
› 

Jak jsem udělala u SBK, tak jsem se pokusila shrnout i sezónu Supersportů. Musím se přiznat, že to bylo trošku těžší, protože jsem neviděla všechny závody a je tak horší to hodnotit.

Nejrychlejší muž sobotního odpoledne, aneb kdo byl nejlepší v kvalifikaci?
No ono to letos bylo, co se týče kvalifikace, vyrovnaný a není nikdo, kdo by přesvědčivě dominoval. Ale podle statistik, do kterých jsem se podívala, tak nejvíce pole positon v sezóně měl Broc Parkes a pak jeho týmový kolega David Salom. Takže asi jeden z nich. A protože jsem více Brocova fanynka, tak odpovím, že on.

Kdo by se stal podle vás osobností roku 2011?
Asi by to měl být mistr světa...A já si myslím, že toto ocenění si zaslouží, takže Chaz Davies.

Která motorka šlapala tento rok nejlépe?
Další záludná otázka, protože dobře jely jak Yamahy, tak Hondy, tak i Kawasaki. Ale nakonec vybírám Yamahu.

Který tým byl v roce 2011 nejlepší?
Opět otázka, u které si svou odpovědí nejsem jistá. Ale asi vyberu tým ParkinGO.

Který nováček si zaslouží titul Nováček roku?
Původně jsem chtěla napsat Florian Marino, jenže pak jsem si zjistila ty nováčky a váhám. On je vlastně letos nováčkem i Sam Lowes, což mi vůbec nedošlo, a který jel skvěle. A nevím, jak mám počítat Broca Parkese a Lucu Scassu, protože oni loni jezdili v SBK, ale mají i zkušenosti z SS, takže vlastně úplnými nováčky nejsou. Nakonec tedy titul Nováček roku 2011 uděluju Samu Lowesovi.

Který tým se v roce 2011 nejvíce zlepšil?
Úplně se mi chce napsat Step Racing, protože letos dokázali vyhrát. A taky to tak nechám.

Který předjížděcí manévr v roce 2011 byl tím Nej?
A jéje, už je to tu zase....Jelikož jsem neviděla všechny závody, tak nemůžu soudit. Navíc, jak už jsem poznamenala u shrnutí SBK, tak si to, co jsem viděla, už ani nepamatuju. V SS se to předjíždí hodně a většinou mě to teda chladnou nenechá. Vzpomínám si, že teď při posledním závodě v Portimau se mi nějaký předjížděcí manévr líbil, ale já teď nevím, kdo to byl. Myslím, že to byli Sam Lowes a nějaká Kawasaki (Parkes nebo Salom), ale nevím to přesně, vzpomínám si na to jen tak matně, ale bylo to dobrý. A taky většinou předjížděcí manévry, které předvádí Gino Rea, jsou dobrý.

Crash, který vám tento rok přímo vyrazil dech?
Opět nevím, těch pádů je tolik...Ale pamatuju si na pád Sama Lowese někdy ze začátku sezóny, nevím už, kde to bylo, ale ten pád mi opravdu vyrazil dech.

Který jezdec se nejvíc v roce 2011 zlepšil?
Těžko říct.

Nesleduju pozorně každičkou statistiku, takže vážně nevím, jak si jezdci vedli v porovnání s loňskou sezónou. Já vážně nevím, ono je to tam celkem vyrovnané, jednou je ve předu ten, pak zas onen a ono se pak těžko říká, kdo z nich se zlepšil Je ale pravda, že na konci této sezóny mě celkem překvapily výsledky Balasze Németha, který dokázal jezdit v TOP 10. Netuším ale, jak si vedl loni.

Závod roku 2011?
To je snad jasný, Brno a Ginovo vítězství ;-)

Jezdec roku 2011?
Chaz Davies.

Událost roku?
Událost roku? Hm...možná to, že ještě před sezónou se vlastně nevědělo, jak to s týmem ParkinGO bude, původně měli jezdit motocykly Triumph, ale nakonec z toho sešlo. Na poslední chvíli vytáhli starý motockly Yamaha, na kterém mimo jiné získal v roce 2009 Cal Crutchlow titul, trochu je upravili, no a nakonec z toho byl letošní titul.

Nejlepší a naopak nejhorší vzpomínka na tuto sezónu?
Musím se přiznat, že při kategorii SBK mi to odpovídání šlo líp. Já prostě nevím. Já mám Supersporty ráda, ne všechny závody jsem viděla, takže je složitý to komentovat. Mezi jednu z nejlepích vzpomínek určitě patří to, že v Brně dokázal vyhrát Gino Rea pro česko – ukrajinský tým Step Racing a pro hlavního manažera Josku Kubíčka. To je pro mě v Supersportech asi událost číslo jedna. I když na druhou stranu mě mrzí, že jsem to nemohla vidět na živo. Pak mezi ty dobré vzpomínky určitě patří to, když se nějakému mému oblíbenému jezdci zadařilo (a že jich mám). Mezi ty špatné vzpomínky patří určitě, když se mým oblíbeným závodníkům nedařilo. No a pak je taky škoda Ondry Ježka. Podle mě tahle sezóna byla pro něj plná smůly.

Celkové shrnutí sezóny 2011, aneb jak jste to viděli vy.
Na tuhle otázku se mi vlastně podařilo odpovědět už při minulé otázce. Sezóna to byla dobrá. Šampionát nakonec ovládli Chaz Davies a Yamaha, za což jsem i ráda. Jejich příběh je, jak už jsem psala u události roku, neuvěřitelný. Během sezóny se stala spousta věcí, že si ani na všechny nemůžu vzpomenout. Je pravda, že technickým věcem atd. moc nerozumím, takže nemůžu posoudit, jestli byly nějaké změny a jak to všechny ovlivnilo (to platí i pro SBK). Takže moje celkové shrnutí je, jak už jsem psala výše, že sezóna byl povedená a já už se nemůžu dočkat té další.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře