Shrnutí sezóny 2011

21. říjen 2011 | 12.04 |
› 

Nedávno jsem toto našla ve svém archivu. Je to ještě z dob, kdy motorsport fórum bylo v rozkvětu a já byla jeho součástí. Teď už se tam skoro nic neděje...No ale na konci sezóny jsme dělali takový naše osobní zhodnocení, a tak bych to ráda použila na letošní sezónu. Sezóna WSBK už skončila, tak já ty otázky rovnou použiju a shrnu to.

Nejrychlejší muž sobotního odpoledne, aneb kdo byl nejlepší v kvalifikaci?
No tak já myslím, že tady je odpověď jasná. Carlos Checa. Ono obecně ty odpovědi budou asi hlavně o něm a o Ducati, protože letos byli fakt nej.

Kdo by se stal podle vás osobností roku 2011?
Z mého pohledu je odpověď opět jednoduchá - mistr světa Carlos Checa.

Která motorka šlapala tento rok nejlépe?
Chce se mi říct Ducati, kvůli Carlosovi, ale když se nad tím teď tak zamýšlím, tak tady to zas tak jednoznačný není. Protože dle mého skvěle šlapala i Yamaha. Je pravda, že Carlosova motorka šlapala letos asi fakt nejlépe, ale musíme se podívat i na ostatní Ducati (Smrž, Guintoli, Berger) ne jen na jeho. A já vážně nevím. Ale tak teda dobře no, Ducati. Ale jenom o kousíček před Yamahou ;-)

Který tým byl v roce 2011 nejlepší?

Althea Ducati.

Který nováček si zaslouží titul Nováček roku?
Sakra, nejprve musím zjistit ty nováčky ;-) :-D Joan Lascorz, Marco Melandri, Eugene Laverty, Ayrton Badovini (i když ten už kdysi WSBK jezdil), Maxime Berger. Byla jsem rozhodnutá jmenovat Ayrtona, ale když si uvědomím, že vlastně Marco i Eugene jeli WSBK poprvé, tak jsem na vážkách. Takže já dávám titul Nováček roku 2011 Marco Melandrimu.

Který tým se v roce 2011 nejvíce zlepšil?
Já nevím...Vážně, ať přemýšlím, jak přemýšlím, tak mě nic nenapadá. Chtěla jsem napsat BMW, ale  nejsem si jistá, jak si vedli v letošní sezóně v porovnání s tou loňskou...

Který předjížděcí manévr byl v roce 2011 tím Nej?
Jéjda, ošemetná otázka, protože předjížděcích manévrů je tolik, že si je všechny ani nepamatuju! Většinou, když mě nějaký manévr zaujme a jak se tak říká zvedne ze židle, tak si ho za pár dní už nepamatuju :-D Možná bych se měla podívat na sestřihy ze závodů, třeba by mě pak něco napadlo. Ale jak tak přemýšlím, tak nějaké předjížděcí manévry mě napadají, ale že by nějaký z nich byl Nej..Na tuhle otázku nemám odpověď.

Crash, který vám tento rok přímo vyrazil dech?
Podobné jako u předjížděcího manévru. V ten moment mi to vyrazí dech, ale za pár dní už o tom nevím...Ale z poslední doby, co si pamatuju, tak to byla nehoda Marka Aitchisona. Ten pád byl celkem ošklivej, naštěstí se mu nic nestalo. Nevím ale, v jakém to bylo závodě, myslím, že v Magny Cours nebo v Imole. Bylo to hned po startu.

Který jezdec se nejvíce v roce 2011 zlepšil?
Těžko říct. Chce se mi dát jméno Tom Sykes, i když on loni neměl zas až tak špatné výsledky, ale nechám to takhle. Takže Tom Sykes.Závod roku 2011?
První, co mě napadlo, byl druhý závod na Nürburgringu, který se jel za deště v obtížných podmínkách, na které spousta jezdců doplatila pádem. Já vím, že to bylo možná až nebezpečné, že se to možná mělo ukončit dřív, ale mě se prostě ten závod líbil. Navíc pódium bylo Sykes, Guintoli, Smrž, tedy pro mě více než příznivé. Pak se mi taky líbily oba závody v Portimau.

Jezdec roku 2011?
Carlos Checa.

Událost roku?
Toť otázka. Možná to, že Ducati, která před touto sezónou ohlásila odchod z SBK, nakonec letos získala celkem suverénně titul mezi jezdci i jako továrna. Tovární tým Xerox sice odešel, ale jiné týmy zůstaly a já myslím, že nějaká ta tovární podpora tam určitě byla. Jinak těch událostí bych našla víc. Pro mě osobně to bylo taky oznámení ukončení kariéry Jamese Toselanda z důvodu stále se vleknoucích zdravotních problémů.

Nejlepší a nakopak nejhorší vzpomínka na tuto sezónu?
Jak už jsem se zmínila u předchozí otázky, k těm horším vzpomínkám patří pády a zranění JT, které nakonc vyústilo v ukončení jeho závodní kariéry. Mezi ty dobré patří to, že Ducati tam nakonec zůstala, i když můj oblíbený tým Xerox odešel, a dokázala jezdit konkurenceschopně a získala s Carlosem Checou titul. Ten chlap si po tolika letech konečně zasloužil udělat titul. Pak taky nějaké dobré výsledky českého týmu Effenbert s jezdci Sylvainem Guintolim a Kubou Smržem. Já mám ty závody ráda, takže už jen to, že na ně koukám, je pro mě dobrá vzpomínka. Holt někdy ty závody dopadly z mého pohledu dobře, někdy už hůře. Jo, mezi ty horší vzpomínky určitě patří oznámení Yamahy, že odchází a stále se neví, jestli bude pokračovat, to samé platí i pro Suzuki. No a k těm horším patří i to, že jsem si vysnila, jak pojedu na GP do Brna, ale nakonec z toho sešlo a já pak byla zklamaná.

Celkové shrnutí sezóny 2011, aneb jak jste to viděli vy.
Tak tohle bude asi trošku delší povídání. Jsem ráda že se toho Ducati zhostila takhle a vyjela titul. Carlosi Checovi to taky moc přeju, uvidíme, co bude příští rok. Velmi se mi líbilo, jak se ve své první sezóně dokázali adaptovat Marco Melandri a Eugene Laverty a bojovali o pódia. Z tohoto pohledu mě ještě víc mrzí, že Yamaha odchází a neví se, jestli tam příští rok vůbec bude. Já, jako Yamaha Fan, doufám, že bude. No a vypadá to, že končí i Suzuki, což by taky byla škoda. S Kawasaki víme, jak to je. Ale třeba nový tým Provec motorcard.com ukáže pěkný výsledky a já bych jim to přála. Že svou kariéru už během sezóny ukončil James jsem psala, po sezóně skončil i veterán Troy Corser a musím se přiznat, že tam bude chybět. Kuba Smrž byl letos nahoru - dolů. Škoda. Přitom Sylvain (poté, co se vylízal ze zranění) ukázal, že jezdit ve předu jde. Taky jsem ráda, že v kalendáři zůstalo Brno (i když jsem tam osobně nebyla), protože před sezónou se zase rojily spekulace, že se to ruší. Letos jsme měli jenom jeden mokrý závod, což je s podivem, většinou prší při více GP. Ale i tak ten jeden stál za to. Já neviděla všechny závody, takže nemůžu soudit úplně všechno, ale celkově tuto sezónu hodnotím docela pozitivně. A už se nemůžu dočkat té příští.


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře