GP Portugalska

18. říjen 2011 | 12.06 |
›

Při závodě supersportů v portugalském Portimau se už sice o titul mistra světa nebojovalo, ale bojovalo se také o cenný titul vicemistra. Z první řady startovali Španěl David Salom, Australan a Davidův týmový kolega z Kawasaki Broc Parkes, Brit a letošní šampión Chaz Davies a Francouz Florian Marino. Gino Rea z česko - ukrajinského týmu Step Racing startoval z 9. pozice, jeho týmovým kolegou byl pro tento závod Ukrajinec Konstantin Pisarev, ale ten startoval až někde z hloubi pole. Český závodník Ondra Ježek se závodu bohužel účastnit nemohl, protože po pádu v kvalifikaci si zranil prst na ruce a musel na operaci.

Celý závod, vypsaný na 20 kol, jsem viděla a moc se mi líbil. Hned po startu se dostal Gino Rea na krásné 2. místo, jenže v následující zatáčce dostal highsider a vzal s sebou i Broca Parkese, který tak přišel o šanci bojovat o titul vicemistra světa. Oba dva to sice ustáli, ale zařadili se až na konec pole. Nakonec jsem se dočetla, že to bylo tím, že si Gino nezapnul kontrolu trakce. Škoda. Gino v závodě pokračoval až do konce a dokázal vybojovat aspoň 2 body za 14. místo. Broc bohužel po několika kolech zamířil do boxů a závod tak pro něho skončil.
Vepředu se to celkem pěkně míchalo mezi Daviesem, Lowesem, Salomem a Ellisonem. Bohužel Sam Lowes ze souboje kvůli pádu vypadl. Zvítězil tak Chaz Davies, druhý skončil David Salom, který ten den zrovna slavil 27. narozeniny a na třetím místě byl James Ellison. Dále pak 4. byl Luca Scassa, 5. Florian Marino, 6. Roberto Tamburini, 7. Massimo Roccoli, 8. domácí Miguel Praia, 9. Vladimir Leonov a 10. Balasz Nemeth. Leonov s Nemethem předvedli, dle mého, pěkný závod. Nemethův krajan Imre Toth do závodu vůbec neodstartoval, protože mu motorka v zahřívacím kole vypověděla službu.
Druhým místem si tak David Salom zajistil titul vicemistra světa. Gino byl tedy 14., jeho týmový kolega Pisarev dokončil na 23. místě.

Celkové pořadí MS: 1. Davies 206 b., 2. Salom 156 b., 3. Foret 148 b., 4. Parkes 136 b., 5. Scassa 134 b. Gino Rea získal 69 bodů a skončil tak celkově 11., Vladimir Ivanov, který jel téměř celou sezónu v týmu Step Racing skončil 20., když získal 12 bodů. Ondra Ježek nasbíral bohužel pouze 9 bodů a skončil tak 23. a Patrik Vostárek, který jel pár závodů na divokou kartu je 29. se 3 body.