GP Portugalska

18. říjen 2011 | 11.43 |

Na portugalském okruhu Portimao v kraji Algarve se odjely poslední závody Superbiků, a taktéž Superstocků. Zatím co v kategorii STK 1000 už vlastně o nic nešlo, tak v STK 600 se rozhodovalo o letošním mistru. Šanci měli Jed Metcher, Joshua Day a teoreticky i Michael VD Mark.

Závod STK 600 se tak trochu netradičně jel v neděli mezi závodem Supersport a druhým závodem Superbike. V první řadě stáli Francouz Romain Lanusse, Brit Glenn Irwin (ten jel myslím poprvé v této kategorii), Holanďan Michael VD Mark a Američan Joshua Day. Jeho největší soupeř o titul Australan Jed Metcher startoval z 6. místa. Závod se jel na 10 kol a VD Mark udělal, to, co udělat musel, jestli chtěl pomýšlet na titul. Dostal se do vedení. Závod jsem jen tak po očku viděla přes live timing, takže nevím, co víc bych k tomu napsala. Prostě VD Mark nakonec vyhrál, ale na druhém místě skončil Day a třetí k mé velké radosti (a předpokládám i k radosti všech českých a slovenských fanoušků) skončil slovenský závodník Tomáš Krajčí, který startoval ze 7. pozice. Dlouho byl čtvrtý, ale nakonec se to povedlo a bylo z toho pódium. Jed Metcher skončil 4., ale to mu v pohodě stačilo, aby se stal leošním šampiónem. Poleman Lanusse zavod nedokončil.
Celkové pořadí je tedy následující: 1. Metcher 150 b., 2. Day 138 b., 3. VD Mark 137 b., 4. Lanusse 101 b., 5. Lombrdi 96 b. Tomáš Krajčí skončil celkově na 12. místě, když získal 37 bodů.Závod STK 1000 tradičně otevíral nedělní závodní program. Závod se jel na 11 kol a z první řady startovali Ital Danilo Petrucci, Francouz Loris Baz, Ital Niccoló Canepa a Jihoafričan Sheridan Morais. Již jistý šampión této série Davide Giugliano se závodu neúčastnil, protože jel v kategorii Superbike, o tom ale v článku o SBK.
Z vítězství se nakonec suverénně radoval Petrucci před Sylvainem Barrierem a Moraisem. Slovenský závodník Tomáš Svitok skončil na 20. místě.
Celkové pořadí šampionátu je tedy následující: 1. Giugliano 171 b., 2. Petrucci  169 b., 3. Zanetti 148 b., 4. Barrier 132 b., 5. Canepa 109 b. Slovák Tomáš Svitok získal 8 bodů a skončil tak celkově 22., náš závodník Michal Salač, který jel vinou zranění jen pár závodů, bohužel nebodoval vůbec.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře