GP Austrálie

17. říjen 2011 | 14.40 |
›

Závod MotoGP na okruhu Phillip Island v Austrálii už jsem viděla. Sice ne úplně od začátku, ale to podstatný jsem viděla. Ale je to strašný, na startovním roštu stálo pouze 14 závodníků. Do první řady se kvalifikovali Casey Stoner, Jorge Lorenzo a Marco Simoncelli. Jenomže Jorge se během warm upu zranil a nemohl startovat. Poranil si ukazováček na ruce a musel na operaci. Takže rošt se o místo posunul, Simoncelli byl 2. a do první řady se tím pádem dostal i Álvaro Bautista na Suzuki. Nestartoval ani Jorgeho týmový kolega Ben Spies. Ten upadl už v sobotní kvalifikaci, pak navštívil mobilní kliniku, ale v kvalifikaci pokračoval. Jenže v neděli ráno se ukázalo, že ten náraz do hlavy při pádu byl silný, protože Ben se nemohl na jízdu vůbec soustředit, a tak se rozhodl raději nestartovat než aby ohrozil svou bezpečnost a bezpečnost svých soupeřů. Nestartoval ani z Japonska zraněný Héctor Barberá. Místo něj měl jet za tým Aspara Martíneze domácí Damian Cudlin, jenže ten se během kvalifikace taky zranil, takže nakonec nestartoval. Karel Abraham startoval tak ze 13. místa, když původně se kvalifikoval jako 15.

Start jsem neviděla, ale Casey Stoner nedal nikomu šanci a už od začátku si zvyšoval náskok. Druhý se držel Simoncelli a o třetí místo bojovali Stonerovi kolegové Dovizioso a Pedrosa. Tím úspěšnějším byl nakonec Dovi. Závod za nimi na 5. místě dokončil Edwards, 6. de Puniet, 7. Hayden, 8. Elías, 9. Capirossi a 10. Abraham. Ke konci závodu začalo pršet, a protože už před závodem byla vyvěšena vlajka, která jezdcům ukazovala, že můžou během závodu vyměnit motorku, kdyby začalo pršet, tak se závod nezastavoval. Pro novou motorku jeli nakonec jenom Capirossi a Hayden. Na mokrou dráhu doplatili pády Bautista, Crutchlow, Aoyama a Abraham. Abraham to ale zvedl a dojel na tom 10. místě s 2 koly ztráty. Během závodu ještě upadl Rossi. Závod tedy dokončilo pouze 10 závodníků.

Vítězství Caseyho Stonera a neúčast Jorgeho znamenaly, že Casey Stoner se na své domácí půdě a v den svých 26 narozenin stal mistrem světa MotoGP pro rok 2011. Sice jsem fandila Jorgemu, ale Caseymu gratuluju, letos vážně předvádí dobré výkony.

Další závod se jede v Malajsii, na okruhu v Sepangu, 23.10.2011.