GP Austrálie

17. říjen 2011 | 14.28 |
› 

Závod Moto2 v Austrálii byl vypsaný na 25 kol a z první řady startovali Alex de Angelis, Mike di Meglio a Yuki Takahashi. Startovní rošt vypadal trošku promíchaně, protože v závěru sobotní kvalifikace pršelo. Stefan Bradl startoval z 8. pozice, jeho soupeř o titul mistra světa Marc Márquez byl na roštu 38., tedy poslední. Důvod? Marc totiž v jednom z tréninků srazil thajského závodníka Ratthaparka Wilairota a dostal za to minutovou penalizaci, která se mu přičetla k jeho kvalifikačnímu výkonu. Tento závod se, narozdíl od 125 ccm, odjel na suchu a já ho opět zaspala. Start byl našeho času o čtvrt na šest ráno.

Po startu šel do čela Scott Redding startující ze druhé řady. U něj to není nic neobvyklého, už to předvedl i v minulých dvou závodech. Alexovi de Angelisovi se naopak start moc nevyvedl, když klesl až na 6. místo. Naopak Márquez byl po pár kolech už 11.

O vedoucí pozici si to nakonec ale přeci jen rozdali Bradl a de Angelis, za nimi jel Corti, který startoval z 20. místa a předvedl neskutečně dobrý výkon (a já to zrovna neviděla :( ). No a za nimi několikačlenná skupinka, která bojovala o čtvrté místo a do které se dostal i Márquez. Márquez se nakonec dostal až za Claudia a podle toho, co jsem četla, tak si nic nedarovali, předjetí střídalo předjetí, to muselo být super.

De Angelisovi se to konečně povedlo a poprvé v této sezóně se mohl radovat z vítězství, Bradl bral druhé místo a Márquez byl nakonec třetí. Škoda, že Claudio skončil 4., ale i to je vzhledem k jeho letošním výsledků, perfektní. Za nimi byl 5. Pol Espargaró, 6. Sofuoglu, 7. Redding, 8. Iannone, 9. di Meglio a 10. Takahashi. Julián Simón do závodu opět nestartoval, stále ho sužují problémy s nohou, místo něj jel v týmu Aspara Martíneze Ivan Moreno, který ale stejně nebodoval. Nestartoval ani Wilairot, který po té srážce s Márquezem skončil v nemocnici, o žádné vážné zranění by se ale jednat nemělo.

Šampionát se nám opět míchá. Stefan Bradl se dostal opět do vedení, ovšem pouze o 3 body před Marca Márqueze.

Další závod je na programu už v neděli 23.10. na okruhu Sepang v Malajsii.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře