GP Austrálie

17. říjen 2011 | 13.33 |
› 

Z první řady do Velké ceny Austrálie třídy do 125 ccm startovali Johann Zarco, Sandro Cortese a Jonas Folger. Nicolás Terol, který se už po tomto závodě mohl stát mistrem světa, startoval z místa 4., tedy ze druhé řady. Kuba Kornfeil byl na startovním roštu na místě 13. Závod startoval ve 4 hodiny ráno našeho času, takže jsem ještě spala a nic z toho jsem neviděla a neviděla jsem ani žádný záznam ze závodu, takže tady nebudou žádné moje postřehy, jen to, co jsem četla na oficiálních stránkách a taky na různých motorkářských stránkách.

Jelikož těsně před startem závodu začalo pršet, tak byl start o několik minut posunut, aby jezdci mohli vyměnit pneumatiky za pneumatiky do mokra a závod byl vyhlášen jako mokrý. Po startu šel do čela Adrian Martín. To kdybych viděla live, tak by asi ani nevěřila svým očím. Kuba Kornfeli, který už několikrát ukázal, že na vodě umí, měl prý dobrý start.

Asi po půlce závodu přestalo pršet, takže se to pole pomalu seskládalo tak, jak to obvykle známe. Sandro se dostal před Adriana a zvyšoval náskok. Nicovi Terolovi se na vodě vůbec nedařilo (mu se nedaří nikdy) a jel až za bodovanými pozicemi, jakmile ale trať oschla, Nico jako by ožil a dostával se dopředu.

Pár kol před koncem zas začalo pršet. Do konce zbývaly asi 2 kola a tak se ředitelství závodu rozhodlo závod ukončit, navíc spadl Niklas Ajo (z bodované pozice!!! achjo). Vítězem se stal Sandro Cortese před Luisem Salomem a Johannem Zarcem. Na 4. místě skončil Johannův kolega Efrén Vázquez, který se s ním přetahoval o o to 3. místo (místo toho, aby Johanna nechal jet a dal mu šanci na titul, jo jo, tady žádná týmová režie neplatí), 5. Moncayo, 6. nakonec Terol, 7. Faubel, 8. Viňales, 9. Rossi a 10. Webb. Kuba Kornfeil závod dokončil na 13. místě a veze tak další 3 body.

Nico Terol vede šampionát před Johannem Zarcem o 25 bodů. Čekají nás ještě dva závody, takže ve hře je 50 bodů. No, asi to bude ještě zajímavé. Další závod se jede už příští neděli, 23.10. na malajském okruhu Sepang.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře