GP Koreje

17. říjen 2011 | 13.16 |

Na jihokorejském okruhu Yeongam se o uplynulém víkendu jel další závod Formule jedna. První překvapení přišlo už v sobotní kvalifikaci, kterou poprvé za tuto sezónu nevyhrál pilot Red Bullu. Na pole positon stál McLaren Lewise Hamiltona, Sebastian Vettel s ním stál v první řadě. Do druhé řady se postavili Jenson Button a Mark Webber.

Start se povedl oběma vozům Ferrari, ti startovali ze třetí řady. Dobrý start předvedl i Sebastian a tak se stalo, že po prvním kole už byl v čele závodu a to už také nepustil. Boj o druhé místo přímo na trati mezi Hamiltonem, Webberem, Buttonem a Alonsem byl dobrý. To se mi líbilo. Předjížděcí manévry Hamilton - Webber byly taky super. Jelikož ani jeden z nich nepatří mezi mé oblíbence, tak jsem jen nezaujatě koukala, co z toho vyleze ;).

Buttonovo předjetí Nica Rosberga na konci boxové uličky po pit stopu bylo taky dobrý. Sice jsem si jednu chvíli myslela, že to bylo na penalizaci, že tam přejel tu bílou čáru, ale komisaři zůstali v klidu, takže to asi bylo podle pravidel. Kdo ale penalizaci dostal byl Pastor Maldonado, který si prý zkrátil cestu do boxové uličky. Škoda, že na to nebyl žádný záběr, ráda bych to viděla. Kolize Petrov - Schumacher. No, nejprve jsem si myslela, že to byla chyba Schumachera, ale už jsem změnila názor. Taky za to Vitaly dostal pokutu a penalizaci 5 míst na startovním roštu příštího závodu. Po jejich kolizi museli oba dva odstoupit a taky se na několik kol objevil na trati safety car. Další, kdo ještě odstoupil, byl Maldonado. Měl nějaký problém s motorem.

Vítězem se tedy stal Seb Vettel, druhý byl Hamilton a třetí Webber. To znamená, že Red Bull se stal letošním šampiónem v poháru konstruktérů. Na 4. místě v závodě dojel Button, 5. Alonso, 6. Massa, 7. Alguersuari, 8. Rosberg, 9. Buemi a 10. di Resta. Musím opravdu pochválit oba jezdce Toro Rosso Jaimeho a Seba. Oba bodovali, a to je dobře. Je vidět, že oba usilovně bojují o to, aby příští rok zůstali v tomto týmu nebo aspoň v F1, protože prostě míst je málo a zrovna do TR se cpou např. Ricciardo či Vergne.

Další závod se jede 30.10. a čeká nás velká premiéra VC Indie. Já osobně se na to teda moc netěším, jsem sice zvědavá, jak ten okruh vypadá, ale to je tak všechno. Doufám, že mě to mile překvapí.